Bakterija klostridija u bolnici u Vranju pod kontrolom nakon pojave kod pacijenata

Lokalne vesti - Ponedeljak 09.06.2025 - 11:10

Na Odeljenju hirurgije Zdravstvenog centra u Vranju pojavila se bakterija klostridija, koja je zahvaljujući blagovremenoj reakciji zaposlenih ubrzo stavljena pod kontrolom, potvrđeno je iz ove ustanove.

Foto: Ok Radio,S.Tasić Foto: Ok Radio,S.Tasić
Prvi slučaj klostridije zabeležen je kod pacijentkinje koja je operisana u UKC Niš i primljena na dalje lečenje na Odeljenju hirurgije u Vranju.
 
- Posle toga javila su se još tri slučaja infekcije. Nakon dobijanja informacije o infekciji rukovodstvo ZC Vranej je preuzelo sve zakonom predviđene mere radi suzbijanja i širenja infekcije.
 
Sazvana je komisija za intrahospitalne infekcije, koja je donela mere koje su odmah sprovedene. S obzirom da 72 sata na odeljenju hirurgije bolnice Vranje nije bilo pacijenata sa simptomoma klostridijalne infekcije, smatramo da je širenje najčešće bolničke infekcije suzbijeno.
 
Pojačan je nadzor poštovanja higijenskih i dezinfekcionih mera ne samo u ovoj službi, već u celom Zdravstvenom Centru.
 
Apelujemo na pacijente koji dolaze u posetu da takođe poštuju pravila i povećaju stepen opreznosti - navode iz ZC Vranje.
 
S.T.
 
 
 
Ok Radio

Vrati se na kategoriju Lokalne vesti

Komentari

Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije OK Radija.

Ostavite komentar:

Ime:
Email:
Komentar:
 //