DINAMO POBEDIO NA GOSTOVANJU!!!!!!

Lokalne vesti - Ponedeljak 30.03.2009 - 15:14

Fudbaleri Dinama golom Simčevića u 70. minutu pobedili su na gostovanju Srem i tako došli do prve prvenstvene pobede u gostima od početka sezone. Sa nova tri boda Vranjanci su se učvrstili na 15. poziciji sa 22 boda, i imaju veliku šansu da zahvaljujući povoljnom rasporedu izbore opstanak u Prvoj ligi Srbije. Trener Dinama Mladen Dodić čestita svojim igračima na borbenosti, i kaže da su disciplinovanom igrom ispoštovali dogovorenu strategiju i zaslužili da slave u Sremskoj Mitrovici. Dodić je u Mitrovici napao Srem sa dva špica, ali Vranjanci bolju igru u prvom delu nisu krunisali pogodkom. Nakon kornera vođstvo žuto plavima doneo je bek Simčević, polovinom drugog poluvremena, koga je Dodić uveo kako bi pojačo defanzivu do kraja meča. Narednog vikenda Dinamo dočekuje u Vranju Novi Pazar, još jednog konkurenta u borbi za opstanak, ali Dodić kaže da više ne razmišlja o tome kako će savladati narednog protivnika, već da ima cilj da uvuče što veći broj ekipa u borbu za opstanak. U prvom delu prvenstva Novi Pazar je dobio kod kuće Dinamo sa 4:0, pa Dodić po sopstvenom priznanju ima više motiva da u direktnom okršaju sa Pazarom zabeleži još jednu pobedu. U 23. kolu, za dve nedelje, Dinamo će opet biti domaćin, i to apatinskoj Mladosti.