NOVI PORAZ DINAMA

Lokalne vesti - Utorak 21.04.2009 - 16:25

Vranjski Dinamo poražen je u 24. kolu Prve lige Srbije od Inđije na gostovanju sa 3:1. Dinamo je zadržao 14. poziciju na tabeli, ali je na samo dva boda od zone ispadanja. Prema rečima šefa Stručnog štaba Mladena Dodića, Dinamo je zapravo bio savladan u prvom poluvremenu pogodcima domaćina iz penala i prekida, pa je ofanzivna igra vranjske ekipe urodila plodom tek u nastavku meča. Svoje izgledne prilike da preokrene rezultat Dinamo je propustio pri rezultatu 2:1, i za propuštene šanse kažnjen još jednim golom. Strelac za Dinamo bio je Dejan Osmanović takođe iz penala, a Dodić ističe da je uprkos lošem rezultatu Dinamo igrao vrlo dobro, pa očekuje da serija dobrih igara bude nastavljena u Vranju kada u sledećem kolu Vranjanci dočekuju Novi Sad. Inače, porazom od Inđije Dinamo je prekinuo seriju od pet utakmica bez poraza, i posle 24 odigrane utakmice sakupio je 26 bodova, samo dva boda više od lučanske Mladosti, koja se sa Hajdukom iz Beograda nalazi u zoni ispadanja. Zbog vrlo male bodovne razlike u slučaju novog trijumfa u Vranju Dinamo bi opet dospeo do sredine tabele, a Dodić predviđe vrlo neizvesnu završnicu, kako u borbi timova za opstanak, tako i za Super ligu.