Vranje traži partnera za zamenu dela javne rasvete, posao vredan 4 miliona evra

Lokalne vesti - Utorak 12.04.2022 - 12:39

Grad Vranje raspisao je tender za izbor privatnog partnera za zamenu i održavanje dela sistema javnog osvetljenja primenom mera uštede energije na teritoriji Grada.

FOTO: S. Tasić/OK Radio FOTO: S. Tasić/OK Radio
Ugovor je bez elemenata koncesije, a posao je vredan 477,2 miliona dinara, odnosno oko 4 miliona evra.
 
Predmet rekonstrukcije javnog osvetljenja u Vranju obuhvata zamenu  6.178 od ukupno 7.678 svetiljki koje čine celokupan sistem javnog osvetljenja.
 
Ostatak od 1.500 komada svetiljki sistema javnog osvetljenja čine LED svetiljke i reflektori koji neće biti menjani.
 
Cilj je smanjenje emisije CO2 kao i operativnih troškova funkcionisanja sistema rasvete.
 
- Ovim projektom, postojeći sistem javnog osvetljenja u gradu biće modernizovan sa ciljem da se postigne bolja energetska efikasnost, ostvari ušteda u potrošnji električne energije i postignu poboljšanja u smislu zaštite životne sredine - rekao je gradonačelnik Slobodan Milenković prilikom skupštinekse rasprave o projektu. 
OK Radio

Vrati se na kategoriju Lokalne vesti

Komentari

Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije OK Radija.

Ostavite komentar:

Ime:
Email:
Komentar:
 //