Vučić izbeglim Ukrajincima: U Vranju se osećajte kao KOD KUĆE, da što pre dočekate MIR

Lokalne vesti - Petak 03.06.2022 - 16:07

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je u petak Prihvatni Centar za izbeglice u Vranju, u kojem su smešteni izbegli iz Ukrajine.

"Razumemo vašu sudbinu" FOTO: J.S./OK Radio

Vučić je podelio poklone deci, a najavio je i da je država spremila pomoć za izbegle iz Ukrajine.

On je rekao da je srećan što vidi mnogo radosne dece i poželeo im da što pre dočekaju mir, da mogu da se vrate svojim domovima.

Ko god bude želeo da živi i radi u Srbiji, to će moći da učini, obećao je on.

- Ovde se osećajte kao kod svoje kuće, saosećamo sa svim ljudima i nama je važno da deca imaju normalno i pristojno detinjstvo.

Nadam se da ste u Srbiji osetili srce dobrih domaćina i da vidite koliko vas volimo i koliko razumemo vašu sudbinu, jer smo i mi prolazili kroz izbeglištva, muke i tešku patnju, razumemo vas - poručio je predsednik Vučić.

Ukrajinski ambasador Vladimir Tolčak se zahvalio na gostoprimstvu i za to što je ljudima omogućeno da pobegnu od rata i tragedije na sigurno.

Nakon obilaska Centra, predsednik Vučić je na sportskom terenu u okviru objekta zaigrao fudbal sa prisutnom decom.

Sa predsednikom Vučićem, u posetu Centru došli su i ambasador Srbije u Ukrajini Aco Jovanović, ministri Darija Kisić, Zlatibor Lončar, Vanja Udovičić i komesar za izbeglice Vladimir Cucić.

U Prihvatnom centru u Vranju smešteno je 67 izbeglica iz Ukrajine, od kojih su većinom žene sa decom - tu su trenutno 43 žene, 17 dece i sedam muškaraca, a starosna struktura dece je od dve do 18 godina.

OK Radio

Vrati se na kategoriju Lokalne vesti

Komentari

Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije OK Radija.

Ostavite komentar:

Ime:
Email:
Komentar:
 //