18 zlatnih za "Fenikse"

Lokalni sport - Četvrtak 06.06.2013 - 09:15

Karatisti KK Feniks osvojili su drugo mesto u generalnom plasmanu na 15. međunarodnom turniru u Vranju.

Osvajaći medalja iz KK Feniks Vranje Osvajaći medalja iz KK Feniks Vranje

- Uspeh je utoliko veći jer je učestvovalo 20 klubova iz Srbije i Bugarske sa preko 250 takmičara.

Održano je takmičenje u blizu 300 kategorija u pojedinačnoj i oko 30 ekipnih nastupa – kaže Slavica Nikolić, trener mladih vranjskih karatista.

HH Feniks je osvojio 26 medalja, od toga 18 zlatnih, 4 srebrne i 3 bronzane.

Za KK Feniks, koji predvodi trener Slavica Nikolić, medalje su osvojili: Luka Antić, 2 zlata, Milan Milekić, 2 zlata, Bogdan Trajković, 2 zlata, Nevena Novković, 2 zlata, Dimitrije Stojilković, 2 zlata, Tamara Misirlić, zlato i srebro, Dimitrije Mihajlović, zlato, Danilo Mihajlović, zlato, Vuk Ivanović, zlato, Andrijana Novković, zlato, Mila Nikolić, zlato, Nemanja Ristić, zlato, Luka Jović, zlato, Tončić Lazar, bronza, Petar Cvetković, bronza, Anastasija Mitić, bronzana, Stefan Zdravković, srebro, Ana Nikolić, srebro, Jefimija Stamenković, srebro.

Najuspešniji klub bio je domaćin turnira KK Vranje, čiji su takmičari bili najbolji u skoro svim kategorijama.

Pošto se KK Vranje takmičio van konkurencije prvo mesto je osvojio KK Mek Donalds iz Ćustendila u Bugarskoj.

Drugi su bili karatisti Feniksa iz Vranja, a treći takmičari Karate kluba Unsu iz Leskovca.