Kriza drma Moravu

Lokalni sport - Ponedeljak 09.12.2013 - 15:24

Košarkaši Morave izgubili su, u 10. kolu Druge košarkaške lige, od fenjeraša na tabeli Morave u Čačku, minimalnim rezultatom 85:83 i stigli u grupu timova kome preti ispadanje iz liga.

KK Morava KK Morava

Hančani su prvo poluvreme rešili u svoju korist sa 42:33 i očekivala se sigurna pobeda protiv ekipe koja je u prethodnih 9 kola ostvarila samo jednu pobedu.

Domaći su uspeli da smanje vođstvo gostiju u trećoj četvrtini na 3 poena, a onda  u triler završnici dođu do minimalne pobede.

Ono što zabrinjava je četvrti poraz u nizu košarkaša Morave u Čačku, od toga tri sa minimalnom razlikom što ih dovodi u neugodnu situaciju da se u naredna tri kola bore grčevito i izbegnu jedno od poslednja mesta koja vode u niži ranag.

Prva prilika je u 11. kolu kada na svom parketu dočekuju jednog od favorita prvenstva ekipu Proletera Naftagasa iz Zrenjanina.

Hnačani su trenutno na 11. mestu na tabeli u konkurenciji 14 timova, sa tri pobede i 10 poraza i 13 osvojenih bodova.

КК MLADOST (Ča) – KK MORAVA (VH) 85:83

Po četvrtinama: 17:26, 16:16, 26:20, 26:21.

Sudije: Slobodan Pavlica Milan Subotić, LazarTadič, Delegat: Boris Musović Gledalaca: 250.

KK MLADOST (Ča): Vasilijević, Savić, Pejcinović 14, Rakičević 16, Kočović 18 (2), Sarančić, Ćirić 13 (3), Domanović, Ilić, Šćekić, Jovanović 9 (1), Knežević 15 (1).

KK MORAVA: Kostić, Radivojević 22 (4), J.Jovanović, Tešanović 13 (3), V.Jovanović 9, Stanisavljević, Milenković 7 (1), Stevanović, Stojanović 2, Stanković 12 (2), Grujić 18.