Odbranio dva penala

Lokalni sport - Utorak 05.11.2013 - 09:22

Fudbaleri BSK iz Bujanovca pobedili su, u 12. kolu Niške fudbalske zone, u Gadžinom Hanu ekipu Zaplanjca sa 1:0 i ponovo se vratili na 7. mesto tabele.

Vidosavljević (BSK) Vidosavljević (BSK)

Junak pobede je golman Vladan Vidosavljević jer je odbranio dva jedanaesterca.

Bujanovčani su poveli u 28. minutu, Trajković je nanizao nekolicinu igrača, idealno asistirao kapitenu Miliću koji je preciznim udarcem pogodio gornji ugao.

U 75. minutu S. Stojanović je oborio Nikolića, a udarac sa bele tačke Miloša Jovanovića odbranio je Vidosavljević. U 88. minutu golman Bujanovčana je ponovo odbranio penal, sada Petkoviću.

Rade Aleksić, trener Bujanovčana, smatra da su zaslužili pobedu jer su bili bolji.

- Posle vođstva, ispostavilo se, bio je to konačan ishod, imali smo nekoliko prilika da dotučemo domaćina.

Nismo ih iskoristili, umalo da zbog toga budemo surovo kažnjeni. Ali nismo, zahvaljujući našem golmanu Vidosavljeviću. Iskreno, kaznu nismo ni zaslužili – izjavio je Aleksić.

GADŽIN HAN - Gledalaca: 100. Sudija: Zoran Stanković (Pirot) 7. Strelac: Milić u 28. minutu.

ZAPLANJAC: Cvetanović 6,5, Živković 5,5 (Petković 5), Krstić 5,5, Stošić 5,5, Vladimirov 6, Miljan Jovanović 5,5, Stefanović 5,5 (Nikolić 6), Veličković 5,5 (Dušanih -), Mitić 5,5, Kavčić 6, Miloš Jovanović 5.

BSK: Vidosavljević 9, S. Stojanović 7,5, Trajković 7,5, Krstić 6,5, Tasić 6,5, Mitić 6,5, A. Stojanović 6, Stojković 7, Ristić 6 (Dodić -), Đemailji 6,5, Milić 6,5.

Igrač utakmice: Vidosavljević