Pobeda kad je najteže

Lokalni sport - Subota 14.12.2013 - 22:07

Vranje - Košarkaši Morave iz Vladičinog Hana uspeli su da pobede, u 11. kolu Druge muške košarkaške lige Srbije, jednog od favorita prvenstva ekipu Proletera Naftagasa iz Zrenjanina, rezultatom 71:59 i uprokos finansijskim poteškoćama izdignu se iznad svega i pokažu da imaju kvalitet za zahtevno i jako takmičenje.

KK Morava KK Morava

Puleni mladog trenera Morave Vlade Marinkovića dali su više od maksimuma i oduševili preko 500 vernih navijača.

Pobeda je izvojevana jer su četvorica košarkaša domaćih odigrala gotovo celu utakmicu: Milan Radivojević 36 minuta, Vladica Jovanović 31, Milan Milenković 37 i Nemanja Stanković 30. Pored njih zanačajan doprinos dali su: Nenad Stojanović 27 i Srđan Grujić 21. Igrao je još Milan Tešanović 7 minuta i Stanisavlejvić 2, pa je pravo čudo što su Hančani favorizovane goste visoko porazili, posebno pruživši izvarednu igru u trećoj četvrtini.

U 12. kolu košarkaši Morave gostuju u Šapcu istoimenoj ekipi.

KK MORAVA - KK PROLETER NAFTAGAS 71:59

Po četvrtinama: 15:15, 23:17, 21:12, 12:15.

Gledalaca :  500

KK MORAVA: Kostić, Radivojević 18 (2), Vukašinović, Tesanović 6 (1), V.Jovanović 7, Stnisavljević, Milenković 11 (1), Petrović, Stevanović Stojanović 7 (1), Stanković 16 (1), Grujić 8.

KK PROLETER NAFTAGAS: Atanacković 7 (2), Budimir, Majkić, Blanuša, Knežević 15 (2), Subotić 9, Pavlović, Martinović 4,  Šotra,  Šarović 9 (1), Filipović 5 (1), Božović 10 (2).