Radnik pao u Dolinu

Lokalni sport - Nedelja 22.09.2013 - 11:29

Vranje - Fudbaleri Radnika iz Surdulice izgubili su u 6. kolu Prve lige Srbije od ekipe Doline sa 2:0 i ostali prikovani za poslednje, 16. mesto na tabeli.

Radojević, golman Radnika Radojević, golman Radnika

Utakmica je počela mirno, čekala se greška protivnika, jer su iskusni trener Doline Mile Tomić i Radnika Saša Nikolić želeli igru bez većih rizika.

Još jednom su fudbaleri Radnika platili ceh nedostatku iskustva igranja u Prvoj ligi, ali i nedostatku odgovarajućeg kvaliteta za tu ligu.

Prvu izrazitu šansu na utakmici imali su Surduličani, kada je posle jedne dubinske lopte Rnića, Ožegović udarcem glavom pogodio stativu.

Padinjani su u prvom poluvremenu igrali više na sredini terena, pazeći na svoj gol. Nisu stvorili nijednu izrazitu šansu za gol, dok su fudbaleri Radnika imali inicijativu, ali uglavnom jalovu, bez nekih šansi za gol.

Drugo poluvreme donelo je poprilično uzbuđenja, zahvaljući, pre svega, fudbalerima Radnika, a ne dobroj igri domaćina.

Nastavljeno je sa taktičkim nadmudrivanjem, gde su fudbaleri Radnika imali terenski inicijativu. U 55. minutu dolazi do velike greške odbrane Radnika, do nesporazuma između golmana Radojevića i štopera Stojanovića, lopta je došla do Kovačevića koji je rutinski lobovao surduličkog golmana.

Surduličani su, potom, krenuli na “sve ili ništa”, otvorili se i opasno napadali, ali su ostavili prostora za brze kontre gostiju.

U 64. minutu, utakmica je dobila sasvim drugi tok, jer je golman Radojević da bi spasao svoj gol intervenisao rukom van svog šesnaesterca, pa je opravdano dobio crveni karton.

Trener Nikolić, morao je da menja napadača Stavrića i uvede rezervnog golmana Mirdžića. Fudbaleri Radnika, njih desetorica, nisu mogli adekvatno da se suprostave fudbalerima Doline, pa su nastavili da se brane bez značajnijih izleta u napad.

U 75. minutu, utakmica je rešena kada se lopta nakon izvedenog kornera od strane Čižika odbila do Vukmiroviča koji je za 25 metara uputio pravu bombu i postogao prelep gol.

Domaći su nastavili sa napadima, ugrožavali gol Mirdžića, ali nisu uspeli da postignu do kraja pogodak.

Fudabaleri Radnika, ovim porazom prikovani su za poslednje mesto i najveće su razočarenje na početku prvenstva Prve lige.

U narednom, 7. kolu, dolalzi im prvoplasirana ekipa Mladosti iz Lučana, pa će to biti, možda, poslednja šansa da se pobedom krene sa dna i izađe iz igračke i rezultatske krize.

FK DOLINA . FK RADNIK 2:0

Strelci: D. Kovačević u 41, 2:0 – Vukmirović u 75. minutu.

Dolina: Matek 7, Baštovanov 7, Čižik 7, Memović 7, Jovanović 7, Radišić 7, Marković 7, Stajčić 7 (od 46. Spaskovski 7), D. KOvačević 5,5 (od 80. Đoković -), Vukmirović 7,5, Momić 7 (od 88. N. Kovcačević).

Radnik: Radojević 5,5, Ilić 6, Krstić 6,5, Rajović 6, Stojanović 6, Ožegović 6, Rnić 7, Kostić 6,5, Stavrić 6 (od 64. MIrdžić 6), Đurđević 6 (od 59., Varjačić 6), Ristić 6,5.

Igrač utakmice: D. Kovačević (Padina).

Padina. Stadion Doline, Gledalaca: 500, Sudija: Dragan Čolović (Raška), Pomoćnici: Pavle Piper, Dušan Jakovljević (obojica Čačak), Žuti kartoni: Kovačević, Baštovanov, Spaskovski, Marek (Dolina), Đurđević, Stojanović, Ožegović (Radnik), Crveni karton: Radojević (Radnik) u 64. minutu.

Rezultati 6. kola: Dolina – Radnik 2:0, Teleoptik – Smederevo 0:1, Mladost (L) – Timok 3:0, Borac – Bežanija 1:0, Sloga (K) – Inđija 4:2, Proleter - Sloga (PM) 3:4, Jedinstvo Putevi – Sindjelić 2:1, Metalac (GM) - BSK Borča 1:0.

Mladost (L)     6    4    1    1    12:4     13
Sloga (K)     6    4    1    1    10:6     13
Borac     6    4    1    1    5:1     13
Sloga (PM)     6    4    0    2    10:8     12
Jedinstvo Putevi     6    3    1    2    9:7     10
Timok     6    2    2    2    5:6     8
Dolina     6    2    2    2    7:10     8
Proleter     6    1    4    1    11:10    7