Radnik pao u Surdulici

Lokalni sport - Nedelja 15.09.2013 - 11:44

Vranje - Fudbaleri Radnika izgubili su u derbiju začelja Prve fudbalske lige Srbije, na svom terenu, od ekipe Smedereva sa 2:1 i još jednom razočarali svoje brojne navijače.

Dragojević Dragojević

Ono što je najviše iritiralo poklonike fudbala bilo je nezalaganje skupih fudbalera, njihova nemoć u napadu, inertnot u veznom redu i smušenost u odbrani.

Loš dan imao je golman Dragojević koji je posredni krivac za oba primljena gola.

Povike negodivanja sa tribina i nezadovoljstvo startom kluba u 5. kola najverovatnije će platiti trener Žarko Đurović, koji je, prema našim saznanjima, ponudio ostavku.

Fudbaleri Radnika pokazali su pravu nemoć, za 90 minuta jedva da su u dva navrata došli u nekavu šansu pred golom Petra Glintića.

Ni fudbaleri Smedereva nisu bili bolji, pokazalo su da će i oni biti kandidati za opstanak u ligi. Do golova su došli nakon greške odbrane domačih i golmana Radojevića.

U 60. minutu nakon greške obrane domaćih i loše intervencije Radojevića, igrač gostuju Vukašinović je sa više od 20 metara udaljenosti lob udarcem pogodio nebranjen gol Radnika.

U 89. minutu, Smederevci su zapečatili sudbinu Surduličana kada je Aleksandar Miljković iz slobodnog udarca sa oko 25 metara udaljenosti postigao gol.

Golman Radojević loše je postavio živi zid, a i sam je bio na “pogrešnoj nozi”, pa je branjena lopta završila u gol, na razočarenje brojne publike.

U 90. minutu, kada se solidni sudija Sremac iz Rume spremao da svira kraj, domaći su smanjili poraz na 2:1, nakon što je Petrović izveo slobodan udarac, a ubačenu loptu u šesnaesterac gostiju, koja je prošla kroz mnogo nogu, u gol ubacio Krstić.

RADNIK - SMEDEREVO 1:2
Surdulica. Gledalaca: 1500, Sudija: Siniša Sremac 7,5, Strelci: 0:1 Vukašinović u 60, 0:2 Miljković u 89, 1:2 Krstić u 90. minutu,

RADNIK: Radojević 5, Varjačić 5, Pešić, 5, Ožegović 5 (od 46. Kostić 5), Godin Osek 6, Krstić 5, Stavrić 5, Rnić 5 (od 63. Dimitrov -), Đurđević 6, Ćirić 5,5, Simić 5 (od 68. M. Petrović -).

SMEDEREVO: Glintić -, Marinković 6, M. Ristić 6, D. Ristić 6, Lukić 6,5, Blagojević 6,5, Radosavljević 6 (Vukašinović 6), Čakić 6 (Mizdrak -, Stamatović -), Ranković 6, Miljković 7, Jovanović 6,.

Igrač utakmice: Aleksandar Miljković (Smederevo).

Rezultati 5. kola: Radnik – Smederevo 0:2, Metalac (GM) –Teleoptik 1:0, BSK Borča - Jedinstvo Putevi 1:0, Sindjelić – Proleter 1:1, Sloga (PM) - Sloga (K) 0:2, Inđija – Borac 0:0, Bežanija - Mladost (L) 1:1,     Timok – Dolina 2:0.

Radnik     5    0    2    3    2:9     2

Rezultati 6. kola: Dolina -Radnik, Teleoptik – Smederevo, Mladost (L) - Timok, Borac – Bežanija, Sloga (K) – Inđija, Proleter - Sloga (PM), Jedinstvo Putevi – Sinđelić, Metalac (GM) - BSK Borča.