Lokalni sport - Subota 16.03.2013 - 11:43

Košarkaši Morave izgubili su u Vladičinom Hanu, u 21. kolu Druge košarkaške muške lige Srbije, od ekipe Mladosti iuz Zemuna i definitivno se udaljili od borbe za drugo mesto koje vodi u Prvu košarkašku ligu Srbije.

Tajm aut Morave Tajm aut Morave

Zemunski košarkaši su važili za autsajdera u ovom meču jer su u donjem delu tabele gde se bore za opstanak u ligi.

Ovom pobedom stvorili su uslove da i naredne sezone budu drugoligaši.

Utakmica je imala čudan tok, Hančani su bili favorite i bodreni od preko 900 bučnih navijača prve trri četvrtine igrali dobro i rešili ih u svoju korist, rezultatom 59:54.

Šta se desilo u poslednoj  četvrtini, samo oni znaju jer su izgubili tu deonicu sa velikih 9 poena razlika, a samim tim i meč.

U ekipi domaćina bolji od odstalih bili su Milenković i Mitić, a kod gostiju istakli su se  gotovo svi košarkaši, pokazavši kako se timski igra i bori za svaku loptu do poslednje kapi znoja.

Kraj utakmice gosti su burno proslavili, a razočarana domaća publika zvižducima je ispratila svoje ljubimce.

KK MORAVA – KK MLADOST (ZE) 74:77 - 17:15, 23:22, 20:17, 14:23

Vladičin Han. Sala Gimnazije “Jovan Skerlić”, Gledalaca: 900, Sudije: Branko Grujić,  Dejan Savić, Stevan Krstić, Delegat: Zoran Stevanić.

MORAVA: Pavlović, Stojković 3 (1), Kostić, Stanisavljević, Milenković 18 (2), M. Andrejević 12, Stevanović, Stojanović 12, Ilić 9, A. Anrejević, Mitić 20 (2), Jovanović.

MLADOST (ZE): Pavlović 10, Despić 14, Banjanin 12, Drašković 9, Perjaničić, Kantar 5, Vuković 8, Narančić 13, Vasić, Bjelić 6.

Rezultati 21. kola, igrano u petek, 15. marta 2013. godine: Morava – Mladost (Z) 74:77 (17:15, 23:22, 20:17, 14:23), Mladost (Č) – Napredak Rubin 80:69

Napredak Maksi Co – Spartak, Plana – Železničar, subota, 16. mart.
Radnički (O) - Proleter Naftagas, Beovuk 72 – Crnokosa, Partizan mt:s MT – MEDIDIANA, nedelja, 17. mart.

MERIDIANA  Novi Sad    20    16    4    1639:1494    36