Teški dani za Radnik

Lokalni sport - Ponedeljak 30.09.2013 - 10:24

Vranje - Fudbaleri Radnika iz Surdulice nastavljaju sa neuspesima u Prvoj ligi Srbije. Oni su u 7. kolu doživeli, na svom terenu u Surdulici, peti uzastopni poraz od ekipe Mladosti iz Lučana, rezultatom 1:0.

Rnić - desno Rnić - desno

Po svemu, Radnik će teško do kraja jesenjeg dela prvenstva prepustiti poslednje mesto nekoj drugoj ekipi.

Krenuli su fudbaleri Radnika protiv lidera na tabeli silovito, stvorili par prilika, ali sve to bilo je nedorečeno i nedovoljno da se stigne do vođstva.

Gosti, iskusna ekipa, znali su kako treba da se brane i kontrama napadaju. Imali su šansi u prvom poluvremenu, ali je golman Radnika Mirdžić pravovremeno intervenisao.

Ključni momenat na utakmici desio se u 40. minutu, kada je Kostić ušao u šesnaresterac, a gostujući igrač Golemić ga srušio.

Internacionalni sudija Milenko Vukadinović iz Beograda pokazao je opravdano na belu tačku. Kolosalnu šansu da Surduličani dođu u vođstvo imao je Nenad Đurđević. On je sa penaltika silovito šutirao, a golman Janković majstorski odbranio.

U drugom poluvremenu, fudbaleri Radnika su krenuli otvorenom igrom da dođu do gola odličnog Jankovića, stvarli su šanse, Simić i Milan Petrović izazvali su uzdahe oko 1500 gledalaca, a gosti su strpljivo čekali svoju priliku i iskoristili je na vreme, u 65. minutu.

Usledila je brza kontra, Živadinović je uleteo u šesnaesterc domačih i rutinski savladao nemoćnog Mirdžića.

Pokazalo se da će gol koji su gosti postigli odlučiti utakmicu. Do kraja su se znalački branili, igrajući smireno, sa što više držanja lopte u nogama.

Fudableri Radnika nisu razočarali, ali pokazali su, još jednom, da im nedostaje iskustva i kvaliteta, posebno u poslednjoj fazi odbrane i špicu, kako bi mogli da dođu do bodova.

Sledeći protivnik je ekipa Borca, a igra se u Čačku. U fudbalu su moguća iznenađenja, ali Čačani su favoriti, s obzirom da su u nedelju (ne)očekivano  izgubili u Zaječaru od ekipe Timoka, rezulatatom 2:0.

Dosadašnji rezultati Radnika: Inđija - Radnik 1:1, Radnik - Bežanija 0:0, Timok - Radnik 2:0, Teleoptik - Radnik 4:0, Radnik - Smederevo 1:2, Dolina - Radnik 2:0,     Radnik - Mladost (L) 0:1.

FK RADNIK – FK MLADOST (L) 0:1
Strelac: 0:1 - Živadinović u 65. minutu.

Surdulica. Gradski stadion, Gledalaca: 1500, Sudija: Milenko Vukadinović (Beograd) 8, Pomoćnici: Vukan Gordić, Goran Stanojević (obojica iz Beograda)., Žuti kartoni: Ilić (Radnik), Grujučić, Tešić, Avramović (Mladost).

Radnik: Mirdžić 7, Kostić 6,5, Pešić 6,5, Ožegović 6,5, Krstić 6,5, Ristić 6 (od82. Varjačić -), Rnić 6 (od 68. M. Petrović 6,5), Ilić 6,5, Đurđević 6 ( od 60. Jovanović 6,5), Simić 6,5, Stojanović 6,5.

Mladost: Janković 7,5, Petrović 7, Lazović 7, Golemić 7, Milunović 7, Vasić (od 12. Gavrić 7), Stojanović 7, Tešić 7 (od 83. Pešić -), Živadinović 7,5, Milosavljević 7,5, Grujičić 7 (od 65. Avramović 6,5).

Igrač utakmice: Slobodan Janković (Mladost).

Rezultati 7. kola: BSK Borča –Teleoptik 2:0, Sinđelić -.Metalac (GM) 2:0, Sloga (PM) - Jedinstvo Putevi 1:1, Inđija – Proleter 1:5, Bežanija -    Sloga (K) 3:1, Timok – Borac 2:0, Smederevo – Dolina 3:1.

Mladost (L)     7    5    1    1    13:4     16
Sloga (K)     7    4    1    2    11:9     13
Sloga (PM)     7    4    1    2    11:9     13
Borac     7    4    1    2    5:3     13
Jedinstvo Putevi     7    3    2    2    10:8     11
Timok     7    3    2    2    7:6     11
Proleter     7    2    4    1    16:11     10
Bežanija     7    2    4    1    8:5     10