Vranjanci slavili u Prokuplju

Lokalni sport - Nedelja 29.09.2013 - 09:36

Fudbaleri Dinama iz Vranja u sedmom kolu Niške zone savladali su ekipu Topličanina u Prokuplju sa 3:0.

Radost Vojinovića (levo) Radost Vojinovića (levo)

Dinamo je igrao taktički zrelo, trener Jovanović računao je da će domaći ići “na sve ili ništa” jer su u nezavidnom položaju na tabeli.

Bila je ovo jedna od najboljih igara fudbalera Dinama ove jeseni, a domaći fudbaleri osim grubosti i pogibljenih startova ništa drugo nisu pokazali.

Spremni i požrtvovani fudbaleri Dinama utakmicu su rešili za dva minuta. Nakon brzih i tečnih akcija, Nikola Vojinović i Petar Veličković su postigliu efektne golove, u 26. i 27. minutu.

Posebno je lep gol bio kada je nakon centaršuta sa desne strane Veličković majstorski udarcem glavom savladao golamna domaćih Spasovića.

Vranjanci su pobedu overili u 89. minutu. Opet je glavni akter bio lucidni Veličković koji je izašao sam pred golmanom, pokušao da ga podbadanjem lopte lobuje, nije uspeo, ona se odbila do Vojinovića koji je natrčao i silovito silovito šutiro u nebranjni deo gola domaćih.

Trener Dinama, Ivan Jovanović, uvek spreman da kritikuje svoje fudbalere smtarjući da mogu više u bolje, ovog puta je zadovoljn učinkom svojih fudbalera, posebno borbenošću i odnosom prema igri.

- Ovo je bila izuzetno bitna utakmica za nas. Teško gostovanje, protivnik za poštovanje, agresivan i motivisan. Taktički smo zrelo odigrali, pre svega, strpljivo.

Igrači, svako je svojim učinkom dao svoj doprinos pobedi i opravdao očekivanja. Raduje me što smo do važnih bodova došli zeljom i borbenošću, što smo strpljivo gradili,  čekali svoje šanse i iskoristili ih.

Samo na ovakav način možemo do uspeha, a sve igrače pohvaljujem jer samo ovakvim odnosom prema igri, izgaranjem na terenu fudbaleri su pokazali zašto se nosi  dres Dinama – kaže za OK Radio Jovanović.

FK TOPLIČANIN – FK DINAMO 0:3

Strelci: 0:1 – Vojinović u 26, 0:2 – Veličković u 27, 0:3: Vojinović u 89. minutu.

Prokuplje. Gradski stadion, Gledalaca: 800, Sudija: Miloš Pejčinović (Niš), Pomoćnici: Miloš Nikolić, Kristina Srtić (oboje Niš), Delegat: Ivan Milenković (Leskovac), Žuti kartoni: Marković, Cvetković, Stanković (Topličanin), Demić (Dinamo).

Topličanin: Spasović 5,5, Marković 6, Paunović 7, Milovanović 7, Jović 6, Đođević 6, Stanisavljević – (Cvetković 6), Mladenović 6,5, Vukadinović 6, Kostić 6 (Stamenković 6), Marković 6 (M. Stanković 6).

Dinamo: Danić 7, Spasić 7, Stanković 7, Filipović 7, Trajković 7,5, Ilić 7, Demić 6 (Savić 6), Tasić 7, Vojinović 8, Đokić 8, Veličković 7 (Jović -).

Igrač utakmice: Nikola Vojinović (Dinamo).

Rezultati,7. kola, subota, 28. septembar: Topličanin – Dinamo 0:3, Lužnica – BSK Bujanovac 2:1, Sloga – Zaplanjac 2:1, Balkanski – Napredak 0:0, Pusta Reka – Bukovik 2:2.

Parovi 7. kola, nedelja, 29. septembra: Pukovac – Svrljig, Rudar Alpos – Radan, Vlasina – Budućnost.

Dinamo      7       6       0       1       21:3 18

Balkanski   7       5       1       1       14:3 16

Radan         6       5       0       1       15:7 15

Sloga          7       4       0       3       8:8    12

Lužnica       7       4       0       3       10:12          12

Svrljig        6       3       2       1       9:5    11

Vlasina       6       3       1       2       9:7    10