JSL: Poraz Voše, pobeda Jagodine

Nacionalni sport - Sreda 03.04.2013 - 17:32

Fudbaleri OFK Beograda priredili su iznenađenje u 21. kolu Jelen Superlige Srbije, pošto su golom Petra Grbića pobedili Vojvodinu u Novom Sadu sa 1:0.

JSL JSL

Jagodina je savladala Javor u Ivanjici sa 1:0 i tako su se približili trećeplasiranoj Voši na pet bodova zaostatka.

Radnički iz Niša pobedio je Spartak sa 2:0 na svom terenu, istim rezultatom kragujevački Radnički bio je bolji od Smedereva, a Rad je takođe sa 2:0 dobio Donji Srem. Jedini remi viđen je na meču Novi Pazar – BSK Borča (1:1).

U prvoj polovini prvog poluvremena golova nije bilo ni na jednom od šest terena, a prvi strelac popodneva bio je raspucani napadač Rada Uroš Đurđević, koji je zatresao mrežu Donjeg Srema. 'Građevinari' su trijumf obezbedili na četiri minuta do kraja, kada je Lazar Ćirković zatresao mrežu gostiju.

Do poluvremena viđen je samo još jedan gol - Nuhi i Ademović kombinovali su za pogodak BSK Borče protiv Novog Pazara. Gosti su tu prednost čuvali sve do 78. minuta, kada je Radulović dao autogol na oduševljenje domaćih navijača. Novopazarci

U 53. minutu meča u Novom Sadu Petar Grbić doveo je OFK Beograd u vođstvo, a najveći krivac za gol jeste golman Vojvodine Supić. Grbić je sa ivice kaznenog prostora šutirao direktno u njega, ali je Supić napravio veliku grešku i nekako ’uspeo’ da primi gol. Do kraja meča 'romantičari' su sačuvali prednost i tako su naneli Vojvodini prvi poraz u prolećnom delu šampionata.

U 55. minutu Radnički iz Niša došao je u vođstvo protiv Sparaka – gol je sa peterca postigao Bratislav Pejčić posle dodavanja Kolarevića. Radnički je nastavio sa boljom igrom i u 71. minutu Aleksandar Jovanović postigao je evrogol, pošto je sa 25 metara poslao loptu u rašlje (2:0). Time je meč odlučen i Nišlije su ostvarile devetu ligašku pobedu, a petu u nizu.

U 57. minutu poveo je Radnički iz Kragujevca, pošto je Bojan Beljić lepo plasirao loptu iz slobodnog udarca i savladao je golmana Živkovića. Domaći su duplirali prednost u 83. minutu, kada je Stanimir Milošković postigao gol direktno iz kornera, uz veliku pomoć golmana gostiju Živkovića. Posle poraza Donjeg Srema, Kragujevčani se sada nalaze samo bod ispod crte za ispadanje iz lige.

Jagodina je protiv Javora u Ivanjici došla do pobede u poslednjih pet minuta. U 86. minutu Aleksandar Živanović je na asistenciju Luke Petričevića doveo Jagodince u vođstvo, što se ispostavilo kao odlučujući momenat na meču.