Derbi Bundeslige bez pobednika

Sport - Nedelja 02.12.2012 - 07:58

Fudbaleri Bajerna i Borusije Dortmund igrali su nerešeno 1:1 u velikom derbiju 15. kola nemačke Bundeslige.

ilustracija ilustracija

Bavarci su poveli golom Tonija Krosa u 67. minutu, izjednačio je Mario Gece sedam minuta kasnije.

Posle 15. kola bodovna razlika između dva tima ostaje ista, Bajern je prvi sa 11 bodova prednosti u odnosu na ’milionere’.

Ovaj remi je iskoristio Bajer Leverkuzen koji je smanjio prednost tima iz Minhena na osam bodova.

Prvo poluvreme na Alijanc areni proteklo je bez ozbiljnijih prilika, dok su u drugom delu prvi do šanse došli gosti. Međutim, Mats Humels nije iskoristio priliku.

15 minuta kasnije, Kros je prevario Humelsa i Subotića i doneo prednost svom timu. Međutim, branilac titule je samo sedam minuta kasnije izjednačio nakon kornera stelac je bio Gece.

Srpski reprezentativac i defanzivac Borusije Neven Subotić zamenjen je u 81. minutu zbog povrede.