Atletiko se pozdravio sa "Evropom"

Svetski sport - Petak 22.02.2013 - 09:20

Prošlogodišnji osvajač trofeja u Ligi Evrope, madridski Atletiko eliminisan već u šesnaestini finala. Milan Biševac sa Lionom nije uspeo. Totenhem izjednačio u 90. Njukasl sa penala do osmine finala.

Hazarderski potez trenera Atletiko Madrida Dijega Simeonea da svog golmana pošalje u šesnaesterac Rubina iz Kazanja u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope pokazao se kao "samoubistveni".

Iz te akcije, Atletiko je primio drugi gol i praktično sebi zapečatio sudbinu. Rubin je prvi meč u Madridu dobio 2:0, a u drugom je bilo 1:0 za branioca trofeja. Nedovoljno! Ispostaviće se da je baš taj drugi gol rešio ukupnog pobednika.

Radamel Falkao je u 84. minutu dao gol za Atletiko, potom su Madriđani imali još jednu veliku šansu, igrača više (isključen Sezar Navas iz Rubina), ali ostao je rezultat koji je Rubin odveo do osmine finala.

Inter je bez većih problema odradio posao u revanšu protiv Kluža u Rumuniji. Crno-plavi iz Milana su, posle 2:0 na "Đuzepe Meaca", pobedili u revanšu, ubedljivo - 3:0.

U osmini finala, Inter će igrati protiv Totenhema, koji je bio u gotovo izgubljenoj situaciji, jer je do 90. minuta gubio od Liona na "Žerlanu". Lion je poveo u 17. minutu golom Maksima Gonalona u 17. minutu. Izjednačio je Musa Dembele u 90.

Geret Bejl, momak koji je u prvom meču postigao oba gola za Totenhem, imao je veliku šansu početkom drugog poluvremena. Emanuel Adebajor ga je idealno pronašao, a Bejl je, iz prve zahvatio loptu unutrašnjim delom kopačke. Gađao je donji desni ugao gola Liona, ali je lopta odskakutala pored stative na veliko zaprepašćenje Bejla i saigrača.

U 90. minutu šok za Lionce. Musa Dembele je uzeo stvar u svoje ruke ili noge, ušao je u šesnaesterac Liona, raspalio i poigodio! Totenhem ide u osminu finala.

Posle prave goleade u Menhegladbahu (3:3), Lacio je u Rimu dobio Borusiju 2:0 i plasirao se u osminu finala. Tamo ga čeka Štutgart koji je u Belgiji savladao Genk 2:0, posle nerešenog ishoda u prvom meču - 1:1.

Revanš meč Dnjepra i Bazela obilovao je uzbuđenjima u finišu. Najpre je Dnjpear ostao sa igračem manje, potom je imao penal (iskoristio ga je Seleznjov) i brojčano izjednačenje snaga na terenu, ali je samo koji minut kasnije Bazel izjednačio takođe iz penala.

Njukasl je eliminisao ukrajinski Metalist golom Šole Ameobija iz penala u 64. minutu.

LIGA EVROPE, REZULTATI 1/16 FINALA

RUBIN KAZANJ - Atletiko Madrid 0:1 (prvi meč 2:0 - ukupno 2:1)
/Falkao 84'/

Kluž - INTER 0:3 (prvi meč 0:2 - ukupno 0:4)
/Guarin 22', 45', Benasi 89'/

Metalist - NJUKASL 0:1 (0:0 - ukupno 0:1)
/Ameobi 64'p/

Genk - ŠTUGART 0:2 (1:1 - ukupno 1:3)
/Boka 45', Gentner 59'/

Dnjepar - BAZEL 1:1 (0:2 - ukupno 1:3)
/Seleznjov 76'p - Šar 81'p/

LACIO - Borusija Menhengladbah 2:0 (3:3 - ukupno 5:3)
/Kandreva 10', Gonzales 33'/

Lion - TOTENHEM 1:1 (1:2 - ukupno 2:3)
/Gonalon 17' - Dembele 90'/

Od 21.05:

Liverpul - ZENIT 3:1 (prvi meč 0:2 - ukupno 3:3)
/Suarez 28, 59, Alen 43 - Hulk 19/

Hanover - ANŽI 1:1 (1:3 - ukupno 2:4)
/Pinto 70 - Traore 90+8/

FENERBAHČE - BATE Borisov 1:0 (0:0 - ukupno 1:0)
/Baroni 45+1/

Olimpijakos - LEVANTE 0:1 (0:3 - ukupno 0:4)
/Martins 9/

BORDO - Dinamo Kijev 1:0 (1:1 - ukupno 2:1)
/Dijabate 41/

BENFIKA - Bajer Leverkuzen 2:1 (1:0 - ukupno 3:1)
/Džon 60, Matić 77 - Šurle 75/

STEAUA - Ajaks 2:0, penalima 4:2 (0:2 - ukupno 2:2)
/Latovlevići 38, Kirićes 76/

ČELSI - Sparta Prag 1:1 (1:0 - ukupno 2:1)

Steaua - Čelsi

prve utakmice osmine finala Lige Evrope igraju se 7. marta, a revanš dueli na programu su 14. marta.