Kalčo: Goleade u Napulju i Firenci

Svetski sport - Nedelja 17.03.2013 - 19:18

Fudbaleri Milana pobedili su Palermo 2:0 golovima Marija Balotelija u 29. kolu Serije A, a pobede u nedelju popodne još su ostvarili Fiorentina, Napoli i Kjevo.

Antonio Calanni Antonio Calanni

Fiorentina je sa 3:2 savladala Đenou, a asistenti za golove svojih timova bili su Ljajić i Janković, Napoli je istim rezultatom dobio Atalantu, uz dva gola Kavanija, dok je Kjevo sa 2:0 bio bolji od Peskare. Meč Sampdorija – Inter otkazan je zbog lošeg vremena, a od 20.45h na programu su mečevi Roma – Parma i Torino – Lacio.

Milan je brzo preboleo eliminaciju iz Lige šampiona, a najzaslužniji za 16. ligaški trijumg roso-nera bio je Mario Baloteli – u devetom minutu je iznudio i realizovao jedanaesterac, a u 66. minutu našao se na pravom mestu i iz peterca je odbijenu loptu sproveo u gol za konačni rezultat.

Baloteli je dao sedam golova na prvih šest mečeva za Milan, što je isti učinak koji je Andrij Ševčenko imao kada je došao u klub u sezoni 1999/2000.

Uprkos pobedi, Milan i dalje zaostaje dva boda za drugoplasiranim Napolijem, koji je prekinuo niz od pet mečeva bez pobede i teškom mukom je savladao Atalantu sa 3:2.

Napadački tandem Kavani-Pandev bio je najzaslužniji za trijumf – Urugvajac je u četvrtom minutu iskoristio penal koji je iznudio Pandev, a u 65. minutu Kavani je smestio loptu u donji levi ugao (2:1).

Prethodno je Paolo Kanavaro dao autogol za 1:1, a novo izjednačenje Atalanti doneo je Denisu 73. minutu. Ipak, Napoli dolazi do sva tri boda golom u 81. minutu, kada je Goran Pandev iskoristio idealno dodavanje Armera i zatresao mrežu.

Ivan Radovanić presedeo je utakmicu na klupi tima iz Bergama.

U Firenci su srpski fudbaleri imali zapažene uloge – Fiorentina je u 33. minutu povela protiv Đenoe golom Akvilanija posle kornera koji je izveo Adem Ljajić (igrao do 74. minuta). Boško Janković, koji je u igru ušao na poluvremenu, igrao je odlično, uneo je svežinu u redove gostiju i iznudio je nekoliko slobodnih udaraca.

U 58. minutu Portanova je postigao izjednačujući gol, ali samo četiri minuta kasnije ’Viola’ preko Kuadrada stiče novo vođstvo. Gosti se nisu predavali i u 69. minutu ponovo postižu gol – Janković je glavom spustio loptu za Antonelija, koji pogađa desni ugao za 2:2.

Međutim, u roku od dva minuta dva malera zadesila su goste – u 75. minutu Bertolači je isključen, a dva minuta posle toga Kasani je dao autogol i tako učvrstio Fiorentinu na četvrtom mestu na tabeli.

Nenad Tomović odigrao je ceo meč za Fiorentinu, baš kao i bivši igrači Partizana Stefan Savić i Stevan Jovetić.

Sijena i Kaljari odigrali su bez golova, a Kjevo je u finišu naneo peti poraz Peskari u nizu – Stojan je dao gol u 88, a Tero u trećem minutu nadoknade. Uroš Ćosić je za Peskaru odigrao ceo meč i dobio je žuti karton.