Sjajni Di Natale, pobedio i Palermo

Svetski sport - Nedelja 07.04.2013 - 18:13

Pored remija Fiorentine i Milana, nedeljni program Serije A obeležio je Napadač Udinezea Antonio Di Natale.

Dva meča 31. kola završena su bez golova, dok su u dve pobede ostvarene identičnim rezultatom - 3:1.

Slavile su ekipe Palerma i Udinezea, dok su mečevi Katanija – Kaljari, odnosno Sijena – Parma završeni bez pobednika.

Fenomenalni Antonio Di Natale je vodio Udineze do pobede nad Kijevom rezultatom 3:1. Sjajni Italijan je bio strelac u 20, i 25. minutu, a pet miunta pre kraja meča asistirao je Banatii za treći pogodak. Jedini gol za Kijevo delo je Papa u 35. minutu.

Reprezentativci Srbije Željko Brkić i Dušan Basta proveli su svih 90. minuta na terenu u trijumfu svoje ekipe.

Katanija je bila bolja u duelu sa Kaljarijem, ali ipak nije uspela da dođe do pobede. Meč je završen bez golova, a srpski golman Vlada Avramov nije bio u sastavu Kaljarija.

Sampdorija na domaćem terenu nije uspela da pobedi Palermo koji drugom uzastopnom pobedom polako približava sa ekipama koje se nalaze iznad zone ispadanja. Gosti su poveli preko Fon Bergena u 35. minutu, ali je Munari ijednačio osam minuta kasnije i tim rezultatom se otšlo na pauzu.

Palermo je do pobede došao u prvih deset minuta drugog poluvremena. Prvo je Iličić u 50. minutu pogodio za 2:1, da bi u 56. Santjago Garsija postavio konačnih 3:1. Dvostruki asistent na ovoj utakmici bio je Fabricio Mikoli.

U četvrtom meču dana, Sijena je dočekala Parmu i gosti su u tom meču bili nešto konkretniji, ali mreže su mirovale.

Udineze je pobedom pobegao Parmi i približio se osmoplasiranoj Kataniji na samo bod zaostatka. Palermo je trenutno na pretposlednjoj poziciji i pobedom je stigao do 27. boda koliko ima i Sijena. Kaljari se nalazi na 11. mestu sa 39 bodova.