Zverev od ivice ambisa do trijumfa nad Cicipasom

Svetski sport - Nedelja 22.08.2021 - 13:18

Nemački teniser Aleksandar Zverev uspeo je da se plasira u finale Mastersa u Sinsinatiju.

On je posle taj-brejka trećeg seta savladao Stefanosa Cicipasa i tako zakazao meč sa Andrejom Rubljovom.

Zverev je do pobede stigao posle dva časa i 43 minuta igre, po setovima 6:4, 3:6, 7:6(4).

Bio je ovo deveti međusobni duel i treći trijumf za trenutno petog tenisera sveta.

Prvi set nam je doneo jednu jedinu brejk loptu, koju je iskoristio Zverev u petom gemu i tako stigao do vođstva.

Dobro je krenuo i drugi, oduzeo servis Cicipasu odmah na startu, međutim, Grk je brzo uzvratio sa dva uzastopna i nešto kasnije izjednačio u setovima.

Delovalo je da će Cicipas uspeti da slomi Zvereva, imao je dva brejka viška u odlučujućem setu, ali je Zverev volšebno uspeo da se vrati i u gemu u kojem je Stefanos servirao za meč, napravi brejk.

Morao je da se igra taj-brejk, bilo je izjednačeno, 3:3, da bi Zverev napravio seriju 4:1, iskoristio drugu meč loptu i otišao u finale.