Ekskurzija za učenike veronauke iz Vranja (FOTO)

Lokalne vesti - Nedelja 19.07.2026 - 10:52

U organizaciji Eparhije vranjske, realizovana je ekskurzija za učenike koji pohađaju versku nastavu i koji su nagrađeni na eparhijskom takmičenju, Božićnom konkursu, konkursu povodom Sv. Surduličkih mučenika „Otadžbina i sloboda – prošlost, sadašnjost, budućnost“, na Vidovdanskom konkursu i grupu učenika srednjih škola, koji su članovi Justinove omladine.

Foto: Eparhija vransjka Foto: Eparhija vransjka
Učenici su u Beogradu, u pratnji nastavnika, posetili galeriju SANU gde su imali priliku da vide postavku posvećenu Svetom Savi. 
 
Nakon toga posetili su muzej SPC, gde su takođe imali vođenje kustosa i priliku da vide mnoštvo originalnih predmeta koji govore o bogatoj crkvenoj istoriji srpskog naroda. 
 
Zatim su u Sabornoj crkvi mogli da se poklone moštima Svetog Stefana Štiljanovića i celivaju česticu moštiju Svetog Jovana Šangajskog.
 
Nakon posete kapele Svete Petke na Kalemegdanu i hrama Svetog Save na Vračaru, posetili su manastir Koporin, u blizini Velike Plane, gde se nalaze mošti Svetog Despota Stefana.
 
Putovanje je bilo pre svega edukativnog karaktera, posebno zbog posete galerije SANU i muzeja SPC, gde su učenici imali priliku da obogate svoje znanje u razgovoru sa kustosom.

Foto Galerija

Eparhijska ekskurzija

OK Radio

Vrati se na kategoriju Lokalne vesti

Komentari

Vulgarni, uvredljivi i komentari u kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje, neće biti objavljeni. Mišljenja izneta u komentarima su privatna mišljenja autora komentara i ne predstavljaju stavove redakcije OK Radija.

Ostavite komentar:

Ime:
Email:
Komentar:
 //