Futsalerima samo bod na startu

Lokalni sport - Utorak 08.10.2013 - 10:33

Fudbaleri KMF Vranje odigrali su na svom parketu nerešeno 3:3 u 1. kolu Prve futsal lige Srbije, protiv ekipe Bečeja.

Detalj sa mečeva KMF-a Detalj sa mečeva KMF-a

U uzbudljivoj utakmici, domaćin je bio bolji u prvom poluvremenu, a gostima je pripalo drugo.

Strelci za Vranjance bili su Predrag Nikolić, Stefan Stevanović i auto gol gostujućeg igrača Arvaia.

- Nismo odigrali kako smo se dogovorili, imali smo šanse, ali i gosti svoje.

Nerešen rezultat je pravedan, ako mislimo da izbegnemo prošlogodišnja dešavanja kada smo se spašavali opstanka u poslednjim kolima prvenstva onda moramo da pobeđujemo kod kuće, ekipe koje su po kvalitetu ravnopravne sa nama.

Znam da je značaj prve utakmice i osvajanja tri boda bilo psihološko opterećenje za igrače, posebno pred domaćom publikom, ali ih ne opravdavam za osvojen bod. Imamo prilike da narednog ponedeljka ispravio grešku i savladamo, ponovo na svom parketu nišku ekipu VIK Naisusa – kaže za OK Radio Jović.

Vranjanci imali prednost od 2:1 posle  prvog poluvremena, ali su gosti u prva nastvak dalki dva gola i preokrenuli rezultat.

Vranjanci su imali brojne šanse, ali su teškom mukom došli do izjednačenja.

Najbolji u domaćem timu bio je golman Žikica Ristić koji je u nekoliko navrata, odličnim intervencijama, na čudesan način spasao gol i doprineo da gosti ne kazne indolentnost domaćih igrača i odnesu sva tri boda.

Rezultati 1.kola: Vranje – Bečej 3:3, Kolubara -    Ekonomac 0:9, Kopernikus Vidre – SAS Marbo Maks bet 3:4, VIK Naissus – Smederevo 1:3, Novi Pazar – Kalča 1:2.