Lužnica namučila Dinamo

Lokalni sport - Ponedeljak 21.10.2013 - 11:15

Vranje - Fudbaleri Dinama, teže nego što se očekivalo, pobedili su, u 10. kolu Niške fudbalske zone, ekipu Lužnice iz Babušnice, rezulataom 2:0 i zadržali se na prvoj poziciji gde ih u stopu prati ekipa Radana iz Lebana.

fudbaleri Dinama fudbaleri Dinama

U pravoj prvenstvenoj utakmici, fudbaleri Lužnice su pokazali veliku borbenost i kvalitet i biće “tvrd orah” za mnoge protivnike u ligi. Uspešno su odolevali napadima Dinama, sve do 64. minuta, kada je Petar Veličković odigrao pas sa mladim Ljubišom Demićem, ovaj mu proturio loptu između dvojice protivničkih igrača, a lucidno levo krilo domaćih na efektan način savladalo golmana gostuju.

Samo tri minuta je trebalo da Dinamo dođe do drugog gola i obezbedi pobedu i nova tri boda. Lepu akciju završio je Zvonimir Stanković koji je preciznim šutem sa oko 20 metara savladao golmana Vacića.

Dinamo nastavlja sa pobedama, ali je evidentan pad u igri u poslednja tri kola. Naredno gostovanje ekipi Puste Reke u Bojniku pokazaće da li je ekipa Dinama glavni favorit za prvo mesto na kraju jesenje sezone.

FK Dinamo – FK Lužnica 2:0 (0:0)
Strelci. Veličković u 64. i Stanković u 67. mnutu.

Stadion Jumko, Gledlaca: 200, Sudija: Nikola Babić (Aleksinac) 7, Crverni karton: Marko Stojković u 79. minutu (Lužnica).
Dinamo: Danić 7, Spasić 6 (od 47. Savić 7), Filipović 7, Demić 7 (od 86. Petrović -), Trajković t, Ilić 7, Stanković 7,5, Miloš Ž. Tasić 7 )od 88. Janjić -), Miloš J. Tasić 7, Nikolić 7,5, Veličković 8.

Lužnica: Vacić 7, D. Stojković 7Petrović 7, M. Stojanović 6, Ilić 6,5, Perović 7, Đurović 7, Matković 6 (od 86. Matejić -), Mladenović 7, Stanković 7, Jovanović 6 (od 82. Stojić -).

Igrač utakmice: Petar Veličković (Dinamo).

Dinamo 10 8 0 2 25:6 24
Radan 10 8 0 2 23:11 24
Sloga 10 7 0 3 16:9 21
Svrljig 10 6 2 2 15:8 20
Balkanski 10 6 1 3 19:7 19