Morava pala u Aleksincu

Lokalni sport - Nedelja 10.03.2013 - 14:31

Košarkaši Morave izgubili u Aleksincu od ekipe Napretka Maksi Co, rezulatatom 72:61 i time umanjili šanse za plasman u Prvu ligu.

Detalj sa mečeva Morave Detalj sa mečeva Morave

Aleksinački košarkaši došli su do pobede organizovanom odbranom posebno u drugoj i trećoj četvrtini.

Hančani su se dobro držali u prvom poluvremenu, kada u domaći košarkaši vodili sa samo poenom razlike.

Treća četvrtina je bila odlučujuća jer su košarkaši Morave stali, a domaći nošeni bučnim navijanjem oko 1.000 svojih vernih navijača igrali kao u transu i punili koš gostiju.

Ekipa Napretka je došla do pobede timskom igrom, jakom odbranom, sa 18 uspešnih skokova u napadu i 21 u odbrani, sa 9 oduzetih lopti.

Treba reći i da su košarkaši Napretka našli modus kako da zaustave ponajboljeg košarkaša Morave Pericu Mitića, koji je uspeo da postigne svega 8 poena, od toga 2 trojke.

KK NAPREDAK MAXI CO – KK MORAVA  72:61
Po četvrtinama: 16:20, 18:13, 25:11, 13:17.

Aleksinac. Sudije:  Nikola Radosavljević, Dušan Đurić, Nikola Kovinić, Delegat: Momčilo Dostanić, Gledalaca: 1000.

Napredak: Šikman 12 (2), Davidović, Raičević 13 (2), Stanojević 12 (2), Krstić, Mladenović 9, Vulić 4, Mojsilović 4, Petrović 2, Kesar 9, Đukić 7 (1), Jusić.

Morava: Pavlović 10 (2), Stojković 6 (2), Kostić 2, Stanisavljević, Milenković 12 (2), M. Andrejević 8 (1), Stevanović 2, Stojanović 5, Ilić 4, A. Anrejević, Mitić 8 (2), Jovanović 3 (1).

Rezulati 20. kola: Spartak – Železničar 93:83, Meridiana – Plana 108:85, Crnokosa – Partizan Mts MT 82:75, Napredak Rubin – Beovuk 72 80:69, Proleter Naftagas – Mladost (Ć) 92:78, Mladost (Z) – Radnički 97:87, Napredak (A) – Morava 72:61.

Meridiana     20    16    4    1640:1495     36
Crnokosa     20    13    7    1591:1475     33
Morava     20    13    7    1520:1463     33
Napredak Rubin     20    13    7    1496:1447     33
Napredak (A)     20    11    9    1520:1482     31
Železničar     20    10    10    1565:1536     30
Mladost (Z)     20    10    10    1608:1607     30
Partizan Mts MT     19    9    10    1530:1551     28