Nova pobeda Radnika

Lokalni sport - Nedelja 13.10.2013 - 10:45

Vranje - Fudbaleri Radnika iz Surdulice pobedili su u 9. kolu Prve fudbalske lige Srbije, drugoplasiranu na tabeli, ekipu Sloge iz Kraljeva sa 2:1 i opravdali izjave da izlaze iz rezultatske krize.

Rnić Rnić

Iako su gosti iz Kraljeva stigli u Surdulicu kao blagi favorite to se nije primećivalo na terenu. Nisu pokazali ništa od onog što ih svrstava u red kandidata za ulazak u Jelen Super ligu.

Delovali su nemoćno, nepovazano, bez praviuh prilika za gol.

Njihovu inertnost i samouverenost da će pobeda doći samo po sebi uspeli su da iskoriste fudbaleri Radnika, izabranici trenera Saše Nikoliča, koji nisu respektovali protivnika već strpljivo igrali čekali svoje prilike i iskoristili ih.

Igrač utakmice bio je vezni igrač Radnika, iskusni Nikola Rnić od koga je većina opasnioh akcija polazila.

U 13. minutu Rnić je majstorski izveo korner, u gužvi se najbolje snašao Dejan Đurđević i ugurao loptu u gol za početak slavlja Surduličana.

Do kraja poluvremena fudbaleri Radnika su imali inicijativu, a gosti su se ograničili samo na odbranu.

U drugom poluvremenu, Surduličani kreću žestoko da napadaju kako bi osigurali pobedu i gol je “visio” u vazduhu.

Prvo je Rnić šutirao poluvolejom za malo pored gola, a onda u 47. minutu gol odluke.

Opet je Rnić izveo prekid, ovog puta, slobodan udarac, lopta je pala u šesnaesterac gostiju gde je najviši u skoku bio Krstić i glavom neodbranjivo pogodio mrežu Šejića.

Gosti su nastavili da igraju smušeno, ali su uspeli da postognu pogodak i smanje rezultat na 2:1. U 62. minutu strelac je bio Gobeljić koji je lobovao istrčalog Mirdžića.

Po završetku utakmice vladalo jer veliko zadovoljstvo među igračima, stručnim štabom i upravom Radnika, a Stanislav Tončev, sportski direktor Radnika, izjavio je za medije da je tim konačno prebrodio krizu i da se alja nadati seriji dobrih rezultata.

FK RADNIK – FK SLOGA 2:1

Surdulica. Gradski stadion, Gledalaca: 2000, Strelci: Đurđević u 13 i Krstić u 47. minutu za Radnik, a Gobeljić u 62. za Slogu, Sudija: Ilija Brdar (Novi Sad) 8, Žuti kartoni: Stojanović, Ožegović, Mirdžić (Radnik), Rovčanin (Sloga)

Radnik: Mirdžić 7, Kostić 7,5, Pešić 7,5, Ožegović 7,5, Krstić 8, Ristić 7 (od 62. Ivanković 7) Rnić 8 (od 66. Varjačić 7), Ilić 7, Đurđević 7,5 (Stavrić 7), Simić 7,5, Stojanović 8.

Sloga: Šejić 7, Gobeljić 7, Milovanović 7, Rovačnin 7, Radosavljević 6 (od 90. Đaković -), Miletić 6, Pekarić 5,5, Antobijević 6, Stanković 6 (od 55. Ćuković -), Mladenović 6, Vulić 6 (od 58. Krunić 6,5).

Igrač utakmice: Nikola Rnić (Radnik).

Rezultati 9. kola: Sindjelić - Teleoptik 2:0, Sloga (PM)- BSK Borča 1:0, Inđija - Metalac (GM) 0:0, Bežanija - Jedinstvo Putevi 2:0, Timok Proleter 1:0, Radnik - Sloga (K) 2:0, Smederevo - Borac 0:0, Dolina - Mladost (L) 0:0.

Mladost (L)    9    6    1    2    14:5    19
Sloga (K)    9    5    1    3    14:11    16
Sloga (PM)    9    5    1    3    13:12    16
Metalac (GM)    9    4    2    3    11:6    14
Bežanija    9    3    5    1    10:5    14
Jedinstvo Putevi    9    4    2    3    11:10    14
Borac    9    4    2    3    6:6    14
Timok    9    4    2    3    8:9    14