Poraz u završnici meča

Lokalni sport - Ponedeljak 21.10.2013 - 12:03

Vranje - Košarkaši Morave iz Vladičinog Hana poraženi su, u 3. kolu Druge lige, u Novom Sadu od ekipe Vojvodine, rezultatom 57:55 i samo zahvaljujući sreći, koja im nije bila naklonjena, nisu došli do značjane pobede.

kosarkasi Morave kosarkasi Morave

Po četvrtinama bilo je:  12:22, 14.12, 17:11, 14:10.

Odlično su Hančani otvorili utakmicu i u prvoj četvrtini poveli sa osam koševa razlike. Igali su dobro i u nastavki i na poluvremenu otišli sa vođstvom od 34:26.

Do pada u igri došlo je u trećoj četvrtini koju su domaći dobili sa 17:11, ali su Hančani i dalje vodili sa dva poena razlike.

U dramatičnoj poslednjoj četvrtini, posebno u finišu meča, Novosađani, iako proglašeni za favorite meča, imali su puno sreće, dobili sa 14:10, što je u ukupnom skoru bilo 57:55.

U ekipi Morave svi košarkaši su zadovoljili učinkom trenera Vladu Marinkovića, a bolji od ostalih bili su Milan Radivojević, Milan Milenković, Nemanja Stanković i Srđan Grujić.

Kod domaćih košarkaša, bolji od ostalih bili su Milan Kokanović, Dragan Ćeranić i Srđan Pastornjički.

Hančani mogu da žale sa propuštenim, ali treba da se odmah okrenu narednoj utakmici kada im dolazi u goste ekipa Spartaka iz Subotice koja je bez poraza, u prva  tri kola i vodi na tabeli Druge košarkaške lige.

Za Moravu su nastupli: Kostić, Radivojević 14,  J. Jovanović 1, Tešanović 4,  V. Jovanović 4,  Stanisavljević, Milenkoviuć 8, Stevanović, Stojanović 4, Stanković 7, Grujić 13, Marjanović.

Rezultati 3. kola: Vojvodina – Morava 57:55, Šabac – Pirot 77:79, Mladost Ze – Proleter Naftagas 87:75, Jagodina – Mladost Ča 65:60, Napredak Maksi Co – Železničaz I 85:58, Spartak – Kolubara 2003 LA 72:63, Radnički (O) – Beovuk 72 89:60.

Spartak 3 3 0 260:217 6
Jagodina  3 3 0 236:200 6
Vojvodina  3 3 0 198:175 6
Mladost (Ze) 3 2 1 251:237 5
Proleter Naftagas 3 2 1 225:220 5
Pirot 3 2 1 264:262 5
Napredak Maksi Ko 3 2 1 222:181 5
Šabac   3 1 2 224:230 4