Radnik počeo trijumfom

Lokalni sport - Nedelja 02.03.2014 - 10:35

Fudbaleri Radnika su na najbolji način otvorili prolećni deo sezone u Prvoj ligi Srbije savladavši “fenjeraša” na tabeli, ekipu Inđije sa 4:1.

Detalj sa meča Detalj sa meča

Izabranici trenera Saše Nikolića od samog početka su nametnuli tempo i već u 13. minutu došli u vođstvo nakon dosuđenog penala i sigurne realizacije  Nenada Đurđevića.

Na terenu je igrao samo jedan tim, Surduličani su stvarli šanse i već u 65. minutu vodili sa 4:0. Drugi gol je postigao Marko Rajović, a potom su golgeteri Jovan Jovanović i Milan Stvarić iskazali svoje umeće i izmamili aplauze preko 1000 gledalaca na gradskom stadionu.

Gosti su ublažili poraz, na 4:1, u 88. minutu, nakon dosuđenog penala i pogotka od strane Stevana Kovačevića.

Strelci: 1:0 – Đurđević u 13. (iz penala), 2:0 – Rajović u 23, 3:0 - Jovanović u 58, 4:0 – Stavrić u 65, 4:1 – S. Kovačević u 88. minutu (iz penala).

Surdulica. Stadion Gradski, Gledalaca: 1000, Sudija: Petar Piper (Čačak), Pomoćnici: Vladan Jeremić (Priboj), Slobodan Pavlović (Užice), Žuti kartoni: Đurđević (Radnik).

Radnik: Puletić 8, Milosavljević 8, Rajović 8 (od 48. Janković 8), Bonsu Osei 8, Stojanović 8, Ožegović 8, Rnić 7,5 (od 64. Stavrić 7,5), Ristić 8, Đurđević 8, Jovanović 8, Jeremić 7,5 (od 54. Gajić 7,5).

Inđija: Matović 6, Dunjić 6, Pejić 6, Simonović 6,5, Jović 5,5, M. Kovačević 6, S. Kovačević 6,5, Varga 5 (od 46. Tomčić 5,5), Rajak 5 (od 61. Knežević 5,5), Bjedov 6, Vuković 5,5 (od 68. Milašinović 5,5).

Rezultati 16. kola. Radnik – Inđija 4:1, Smederevo – Sloga (PM) 2:1, Timok – Bežanija 1:1, Teleoptik – Proleter 1:1, Dolina – Sinđelić 2:1, Borac – Metalac (GM) 0:0, Mladost (L) – BSK 1:0, Sloga (K) – Jedinstvo Putevi 1:1.

Tabela: Mladost (L) 36, Sloga (K) 27, Sloga (PM) 26, Metalac 25, Borac 25, Smederevo 23, Proleter 22, Bežanija 22, Jedinstvo Putevi 22, Timok 22, Radnik 21, Sinđelić 19, Teleoptik 19, BSK 17, Dolina 14, Inđija 11.

Parovi 17. kola: Bežanija - Radnik, Metalac – Sloga (K), Inđija – Smederevo, BSK – Borac, Sinđelić – Mladost, Timok – Teleoptik, Jedinstvo Putevi – Proleter, Sloga (PM) – Dolina.