Radnik u usponu

Lokalni sport - Nedelja 27.10.2013 - 11:59

Vranje - Fudbaleri Radnika pobedili su, u 11. kolu Prve fudbalske lige Srbije, ekipu Jedinstva Putevi iz Užica sa 3:0 i trećom pobedom u prvenstvu dobili samopouzdanje pred finiš prvenstva.

Rnić Radnik desno Rnić Radnik desno

Izabranici iskusnog trenera Radnika Saše Nikolića odigrali su jednu od najboljih utakmica ove jeseni i doživeli aplauze oduševljenja preko 1800 gledalaca sa čitavog juga Srbije.

Samo su se u prvih 20 minuta isputivale snage jer je ekipa Jedinstva Puteva došla sa ulogom favorite kao petoplasirana na tabeli.

Nakon toga, inicijativu preuzimaju fudbaleri Radnika, ređaju se lepe akcije, šutevi i šanse, ali se na poluvreme otišlo bez golova, 0:0.

U drugom poluvremenu, Surduličani su krenuli silovito, snažnim presingom slomili su protivnika.

Ponovo je izuzetno raspoložen bio lucidni Rnić koji je pokazao pravo majstorstvo prilikom izvođenja prekida i slobodnih udaraca.

U 49. minutu erupcija oduševljenja na stadionu. Slobodan udarc izveo je Rnić, golman gostiju Mišić kratko je odbio loptu na koju je natrčao Rajović i ubacio je u praznu mrežu.

Nakon toga, kolsalnu šansu da poveća vođstvo imao je centarfor Đurđević koji propušta “zicer” pred golom gostiju.

Drugi gol i vođstvo od 2:0 stiglo je u 55. minutu. Opet je Rnić izveo slobodan udarac pogodio prečku, natrčao je Ristić i matirao golmana Mišića.

Za veliko slavlje i pobedu od 3:0 pobrinuo se Simić u 68. minutu, kada je završio jednu od najlepših akcija Radnika na utakmici odigranu u tri poteza, što je dovelo do oduševljenja među navijačima.

U ekipi Radnika svi su pružili odličnu partiju počev od golmana Radojevića, pa do Rnića, Varjačića i Đurđevića.

Saša Nikolić, trener Rasdika navodi veliko zalaganje i borbenost njegovih fudbalera.

- Pobediti odličnu ekipu Jedinstva Puteva i naneti im poraz sa tri  góla razlike nije ní malo lako. Zató ígrači Radnika zaslužuju velike čestitke jer su to póstigli ogromnim zalaganjem i borbenosću i pokazali kako se bori za svoj klub i grad – izjavio je za OK Radio Nikolić.

Rezultati 11. kola: Radnik – Jedinstvo Putevi 3:0, Sloga (PM) – Teleoptik 3:3, Inđija – Sinđelić, 27. oktobra, Bežanija – BSK Borča 4:0, Timok - Metalac (GM) 1:0, Smederevo – Proleter 2:1, Dolina - Sloga (K) 0:0, Mladost (L) – Borac 2:0.

Mladost (L)    11    9    1    1    21:6    28
Sloga (K)    11    6    2    3    16:11    20
Metalac (GM)    11    6    1    4    15:7    19
Bežanija    11    4    5    2    14:8    17
Sloga (PM)    11    5    2    4    16:17    17
Jedinstvo Putevi    11    5    2    4    13:14    17
Timok    11    5    2    4    10:11    17
Borac    11    5    2    4    7:8    17