Težak poraz Juga u Surdulici

Lokalni sport - Ponedeljak 09.12.2013 - 15:24

Košarkaši Juga iz Vranja doživeli su ubedljiv poraz, u 10. kolu Prve regionalne lige Istok, od debitanta u Drugoj regionalnoj ligi, ekipi Radnika u Surdulici, rezultatom 84:58, što govori o rekreativnoj atmosferui u ekipi, kojoj je igranje u gostima jedna vrsta razonode.

KK Jug KK Jug

Posle katastrofe u prvoj četvrtini od 27:13, Vranjanci su se trgli, zaigrali angažovanije i smanjili razliku na sedam poena.

U drugom poluvremenu, košarkaši Radnika su dominirali i  ponizili Vranjance u svim elementima igre.

U 11. kolu, Jug dočekuje zaječarsku Mladost sa realnim šansama za pobedu..

Rezultati 10. kola: Radnik - Jug 84:58, Mladost - Jablanica 80:75, Zdravlje Leskovac - Sokobanja 102:60, Rtanj - Bor 89:100, Niš - Dimitrovgrad 88:66, Prokuplje - Kuršumlija 98:75, Knjaževac - Junior 81:70.

Tabela: Knjaževac 19, Niš 18, Bor 17, Zdravlje Leskovac 17, Prokuplje 16, Radnik 16, Sokobanja 15, Jug 14, Dimitrovgrad 14, Mladost 14, Junior 13, Rtanj 13, Jablanica 13, Kuršumlija 11.