"Trojka" Čačanima

Lokalni sport - Nedelja 06.10.2013 - 11:40

Fudbaleri Radnika iz Surdulice pobedili su, u 8. kolu Prve lige Srbije, u Čačku ekipu Borca, jednog od favorita prvenstva i došli do prve pobede u prvenstvu.

FK Radnik FK Radnik

Saša Nikolić, trener Surduličana, najavljivao je da neće biti predaje u Čačku, već, naprotiv, da če njegova ekipa igrati otvoreno, napadački sa namerom da ostane neporažena.

Obistinile su se njegove prognoze, fudbaleri Radnika su ušli u meč rasterećeni znajući da igraju protiv jedne od najboljih ekipa u ligi i da eventualni uspeh za njih znače mnogo.

Fudbaleri Borca, nakon neočekivanog poraza u prošlom kolu u Zaječaru od Timoka, ušli su nervozno u meč, pod oterećenjem da moraju da pobede, što im se osvetilo, grešili su u fazi odbrane i primali golove. Na kraju ih je publika ispratila koncertom zvižduka.

Ekipa Borca je imala prividnu inicijativu na terenu do 30. minuta, a od tada na scenu stupaju fudbaleri Radnika, opasno napadaju i naslućivao se unapred ishod meča.

Utakmica je rešena u poslednja  pet minuta prvog poluvremena, a strelac dva gola bio je iskusni Đurđević. Najpre je stameni špic nakon centaršuta Simića zakucao loptu u mrežu, a potom u 45. minutu majstorski zaobišao svog čuvara Radanovića i rutinski, u duelu jedan na jedan, savladao golmana Bajića.

U drugom poluvremenu Čačani su dodali gas kako bi stigli do povoljnijeg rezultata, ali je odbrana gostiju na čelu sa golmanom Stefanom Mirdžićem uspešno otklanjala sve opasnosti.

Utakmicu je rešio Milan Stavrić, koji je ušao umesto Đurđevića i odmah se upisao u strelce.
Fudbaleri Borca su ublažili poraz u 79. minutu iz jednaesterca koji je uspešno izveo Pavićević. Do kraja utakmice igrali su nervozno, bez pravih šansi za gol.

Zaslužena pobeda Radnika koja će im dati “vetar u leđa” pred  sledeći meč u Surdulici, protiv Sloge iz Kraljeva još jedne od ekipa koje konkurišu za prva dva mesta, koja vode u Super ligu.

Na konferenciji za štampu, posle utakmice, treneri Borca i Radnika bili su različitog raspoloženja.

Dejan Vukićević, trener Borca: Imali smo nekoliko situacija koje nismo uspeli da realizujemo. Nepažnja nas je skupo koštala u finišu prvog poluvremena, usledila je i druga greška koja se skupo plaća.

Treći gol je ugasio poslednju nadu. Utakmica je sramna za sve nas i izvinjavam se svim navijačima kojima je Borac u srcu. Razmišljam o ostavci, znam da su timu potrebne promene. Borac nije slučajno u Prvoj ligi. U narednih dan-dva sve će biti poznato, posle razgovora sa rukovodstvom kluba.

Saša Nikolić, trener Radnika: U pripremi utakmice pokušavali smo da pronađemo varijante kako bismo u Čačku ostali neporaženi. Plašio nas je poraz Borca u Zaječaru, ali su momci pružili maksimum, iskoristili gotovo svaku šansu koja im se ukazala i ja im od srca čestitam. Ovo je jedini put koji vodi opstanku u ligi.

FK BORAC (Č) – FK RADNIK 1:3 (0:2)
Strelci: 0:1 – Đurđević u 42, 0:2 – Đurđević u 45, 0:3 – Stavrić u 77. minutu za Radnik, 1:3 – Pavićević u 79 minutu (iz jedanesterca) za Borac.

Čačak. Gledalaca: 800, Sudija: Dušan Ilić 7,5 Pomoćnici: Darko Karanvić, Miroslav Lazić (svi iz Beograda), Žuti kartoni: Radanović, Maslać (Borac), Mirdžić, Kostić (Radnik).

Borac: Bajić 5, Boranijašević 5, Živković 5, Radanović 5, Maslać 5, Jovičić 5, Martinović 5, Nikolić 5 (od 77. Mijojević -), Šunjevarić 5 (od 46. Pavićević 5) Jeremić 5 (od 46. Jeftović 5), Rašković 5.

Radnik: Mirdžić:7,5, Kostiž 7,5, Pešić 7, Ožegović 7, Krstić 7, Ristić 7,5 (od 82. Varjačić -), Rnić 7 (od 88. Ivanković -), Ilić 7, Đurđević 8 (od 72. Stavrić 7, Simić 8, Stojanović 7,5.

Igrač utakmice: Dejan Đurđević (Radnik).

Rezultati 8. kola: Borac – Radnik 1:3, Teleoptik – Dolina 3:2, Mladost (L) – Smederevo 1:0, Sloga (K) – Timok 3.0, Proleter – Bežanija 0:0, Metalac (GM) - Sloga (PM) 3:1, BSK Borča – Sinđelić 1:1, Jedinstvo Putevi – Inđija, nedelja, 6. oktobar.

Mladost (L)  8 6 1 1 14:4  19
Sloga (K)  8 5 1 2 14:9  16
Metalac (GM)  8 4 1 3 11:6  13
Sloga (PM)  8 4 1 3 12:12  13
Borac  8 4 1 3 6:6  13
Proleter  8 2 5 1 16:11  11
Bežanija  8 2 5 1 8:5  11
Jedinstvo Putevi  7 3 2 2 10:8  11