Veliko slavlje "Vitezova" u Vranju

Lokalni sport - Nedelja 24.02.2013 - 12:28

Odbojkaši Mladosti izgubili su na svom parketu, u 11. kolu Druge lige “Istok”, od poslednjeplasirane ekipe topličkih Vitezova iz Kuršumlije, rezultatom 3:2.

Detalj sa meča Mladosti Detalj sa meča Mladosti

Trener domaćih Miško Petrov navodi da su krivac za poraz njegove ekipe brojne povrede koje su desetkovale tim.

- Poveli smo sa 2:0, a onda nam se povredio dizač Tomić. Utakmicu nisu počeli ponajbolji naši odbojkaši Marko Pozdnjakov i Stefan Nikolić zbog  povreda.

Sve se urotilo protiv nas. Nakon povrede Tomića morali smo da izvršimo rotacije u igri, da primača postavimo na mesto dizača i tako u krug što je dovelo do drastičnog pada u igri, te smo naredna dva seta izgubili na razliku  26:24 i 25:23 – kaže za OK Radio Petrov.

Odlučujući peti set bio je u znaku gostiju koji se grčevito bore za opstanak. Osetili su da mogu doći do pobede, velikog i neočekivanog uspeha i dali sve od sebe.

Borili su se za svaku loptu, izgarali i “ginuli”. Dobili su odlučujući peti set sa 15:12.

Nastalo je veliko slavlje gostiju, potpuno zasluženo. Osvojili su dva dragocena boda, dok je jedan bod pripao odbojkašima Mladosti.

Ovim porazom odbojkaši Mladosti su pali na tabeli I sad zauzimaju 6. mesto u konkurenciji 10 timova, sa 6 pobeda I 5 poraza.

Rezultati 11. kola: Mladost – Toplički Vitezovi 2:3, Radan – Desetka 2:3, Niš – Knjaževac 3:0, Ozren – Milenijum 1:3, Pirot – Timok, ponedeljak, 24. februar.

Niš     11    10    1    30:5     29
Timok     10    9    1    29:5     28
Radan     11    7    4    25:15     22
Milenijum     11    6    5    20:19     19
Desetka     11    6    5    24:19     18
Mladost     11    6    5    22:18    18
Pirot     10    4    6    12:21     11
Ozren     11    2    9    8:28     6