ABA: Krka preznojila Zvezdu

Nacionalni sport - Ponedeljak 25.02.2013 - 09:52

Crveno-beli u Novom Mestu odigrali ispod svog nivoa, ali ostvarili značajnu pobedu - 57:52. Odlučila serija gostiju 21:0 krajem druge i početkom treće četvrtine.

Teže nego što je očekivano, Crvena zvezda Telekom zadržala je korak za vodećom Igokeom.

Krka - Crvena zvezda Telekom 52:57 (19:14, 13:7, 6:19, 14:17)

Ekipa Vlade Vukoičića dekoncentrisano je počela meč u Sloveniji, do finiša poluvremena tražila igru u napadu i pronašla je kada se "probudio" Igor Rakočević.

Kada je Krka krajem druge četvrtine povela 32:17, kapiten crveno-belih postigao je četiri poena i počeo odlučujuću seriju svog tima 21:0, završenu sredinom treće deonice!

Lošu partiju u prvih 20 minuta (šut za tri 1/14, devet izgubljenih lopti) gosti su poboljšali organizovanijom napadačkom igrom u nastavku.

Trojkom Marka Simonovića na početku treće četvrtine nagovešten je povratak Beograđana, koji se dogodio brže nego što je bilo očekivano. Već posle pet minuta za tri je pogodio i Boris Savović, za vođstvo Zvezde 33:32.

Borbeni domaći nisu mogli da pronađu rešenje u napadu, pa su prvi put poentirali u nastavku tek posle šest minuta, kad su crveno-beli već postigli 38 poena.

I jedni i drugi mučili su se u napadu i često grešili (Krka izgubila 20 lopti, Zvezda 13), ali su uprkos na momente konfuznoj igri domaći uspeli da u poslednjem minutu zaprete i prđu na tri poena zaostatka (52:55).

Ipak, neuspešnim pokušajima van linije 6,75 (3/18) pomogli su Vukoičićevom timu da ostvari 16. ligašku pobedu ove sezone. Beograđanima je mir doneo i kapiten Rakočević, pogađajući važna slobodna bacanja (10/12 ukupno).

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Igor Rakočević (14, 0/6 za tri, 6 sk). Najbolji igrač Krke bio je Uroš Lučić (11, 5 sk).

Vodeća Igokea dočekaće i naredno kolo na prvom mestu, sa trijumfom više i boljim skorom u međusobnim duelima sa Zvezdom.

Crveno-beli do kraja sezone igraju protiv Cibone (2.3), Širokog (11.3), Budućnosti (17.3) i Radničkog (23.3).

KRKA: Lorbek 5, Vladović 8 (9 sk), Rojc 2, Lalić 5, Pavić, Lučić 11 (5 sk), Pajić, Kastrati 3, Bolčina 1, Klobučar 9, Smodiš 6

ZVEZDA: Cvetković 2, Subotić, Rakočević 14 (0/6 za tri, 10/12 bacanja, 6 sk), Mitrović, Lazić, Simonović 6, Savović 8 (5 sk), Katić 12, Smiljanić, Samardžiski 4 (4 sk), Radivojević 4 (6 sk), Nelson 7 (5 sk, 4 as)

REZULTATI 22. KOLA:

Krka - Crvena zvezda Telekom 52:57 (32:21)

MZT - Igokea 77:81

TABELA: Igokea 17-5, Crvena zvezda Telekom 16-6, Budućnost 14-8, Radnički (-1) 13-8, Partizan mt:s 13-9, Olimpija 12-10, Cedevita 12-10, MZT Skoplje 11-11, Krka 9-13, Cibona 8-14, Široki (-1) 7-14, Zadar 7-15, Split 7-15, Solnok 7-15.