JSL: Hajduk ubedljiv,poraz Jagodine

Nacionalni sport - Nedelja 12.05.2013 - 11:23

Posle Partizana, pobede u mečevima 27. kola Jelen Superlige ostvarili su Hajduk, Sloboda i Smederevo.

JSL JSL

Hajduk je sa 3:0 slavio u Borči i sprečio BSK da iskoristi poraz Radničkog. Iznenađenje dana je druga pobeda Smederava u poslednja tri kola.

'Oklopnici' su sa 2:1 savladali Jagodinu koja je očigledno i dalje slavila osvajanje Kupa. Trijumf je ostvarila i Sloboda, sa 1:0 u Nišu, dok je najviše golova bilo u remiju Rada i Javora, 2:2. Pobednika nije bilo ni u Subotici gde su Spartak i Donji Srem igrali 1:1.

U prvom meču dana Partizan je slavio u Kragujevcu, a u toku je duel Crvene zvezde i OFK Beograda. U nedelju igraju Novi Pazar i Vojvodina.

Hajduk je do ubedljive pobede u predgrađu Beograda stigal golovima Sekulića, Veselinovića i Adamovića u drugom poluvremenu, dok je Milosavljević sa dva pogotka doneo pobedi Smederevu, koje se davno oprostilo od JSL.

Sjajana završnica viđena je na Banjici gde je Rad golom Đurđevića iz penala u 92. minutu osvojio bod protiv Javora. Tim iz Ivanjice je inače do vođstva stigao samo dva minuta ranije.