Barsa bolja od Fenera, poslednji voz Makabija

Svetski sport - Petak 22.02.2013 - 08:47

Katastrofalan poraz Fenerbahčea na domaćem parketu - 60:99, posle 19:50 na poluvremenu! Makabi deklasirao Sijenu, PAO i Unikaha slavili u gostima.

Fenerbahče se u decembru na jedvite jade plasirao u Top 16, a kakve rezultate beleži u 2013, verovatno bi bilo bolje da je dostojanstveno ispao iz takmičenja nakon prve faze Evrolige.

Kada je trebalo najviše da zapnu, kako bi uhvatili priključak sa ekipama iz gornjeg dela tabele, izabranici Simonea Pjaniđanija pružili su sramotnu partiju.

Izgubili su drugu četvrtinu čak sa 27:6, tako da je pitanje pobednika bilo uveliko rešeno na poluvremenu utakmice - 50:19!

Prednost Barselone varirala je oko 30 poena do pred kraj treće četvrtine, kada su Ingls i Uertas trojkama obeležili seriju od 13:1, posle koje su gosti imali maksimalnih "plus 43" - 41:84.

Katalonci su ubacili 10 trojki iz 21 pokušaja, kao i 59 šuteva za dva poena.

Pit Majkl prednjačio je sa 17 poena, Ante Tomić i Marselinjo Uertas dali su po 14, a Džo Ingls i Huan Karlos Navaro po 13.

Bojan Bogdanović sa 18 i Bo Mekejleb sa 17 poena su bili jedini istaknuti igrači Fenerbahčea.

Nažalost, u sramnom izdanju Satoa, Batista, Andersena, Preldžića, Savaša i ostalih evroligaških zvezda, učestvovao je i Uroš Tripković, sa dva promašaja za tri minuta provedena na parketu.

Tek za nijansu bolje u četvrtak je prošao prethodni tim Simonea Pjaniđanija - Montepaski.

Makabi je u meč ušao sa skorom 2-5 i znao je da bi porazom verovatno izgubio sve šanse da se domogne četvrtfinala. Veliki motiv pretočen je u najkvalitetniju partiju sezone "ponosa Izraela" i trijumf sa čak 31 poenom razlike!

Jednu od ključnih pobeda za plasman u dalje takmičenje ostvario je Panatinaikos u Kaunasu - 78:73, preokretom u poslednjoj četvrtini, uz odličnu partiju Roko Lenija Ukića i "dabl-dabl" Dimitrisa Dijamantidisa (13p, 10as), koji je postao rekorder Evrolige po broju ukradenih lopti.

Bamberg je u "mini" prelaznom roku angažovao Meta Volša i Džeremaju Mesija, ali nije uspeo da se pomeri sa nule.

Unikaha je bila za nijansu mirnija u neizvesnoj završnici, tako da je prvak Nemačke beznadežan na dnu tabele, sa skorom 0-8.

Biće iznenađenje ako se na sličnim niskim granama u petak ne nađe i Bešiktaš...

Real - Alba

TABELA: Real 6-1, Efes 6-1, CSKA 5-2, Panatinaikos 5-3, Unikaha 4-4, Žalgiris 3-5, Alba 1-6, Bamberg 0-8.

Olimpijakos - Kaha Laboral

TABELA: Barselona 7-1, Montepaski 6-2, Himki 4-3, Kaha Laboral 4-3, Olimpijakos 4-3, Makabi 3-5, Fenerbahče 2-6, Bešiktaš 0-7.