Krenuli golovi, remi Gane i Konga

Svetski sport - Ponedeljak 21.01.2013 - 09:55

Reprezentacije Gane i DR Konga odigrale su nerešeno 2:2 (1:0) u prvom meču grupe B na Kupu Afričkih nacija.

Krenuli golovi, remi Gane i Konga Krenuli golovi, remi Gane i Konga

'Crne zvezde' došle su u vođstvo pogotkom Badua u 40 minutu, to je ujedno bio i prvi gol na ovogodišnjem Kupu nacija.

Na 2:0 je povisio Kvando Asamoa posle samo četiri minuta igre u nastavku i činilo se da su Ganjani blizu prve pobede na šampionatu. Međutim, Kongo se nije predao i preko Mputua u 53. smanjio na 2:1, da bi konačnih 2:2 postavio, napadač Andrelehta, Mbokani sa bele tačke u 69. minutu.

U drugom meču grupe B, Mali je golom Sejdu Kejte pet minuta pred kraj meča savladao Niger, i tako izbio na prvo mesto grupe.

U subotu su odigrana prva dva meča na šampionatu. Domaćin Južna Afrika je odigrala bez golova sa Kape Verdeom, da bi isti rezultat bio viđen na drugom meču dana između Angole i Maroka.