Dinamo pred ispadanjem u Zonu

Lokalni sport - Ponedeljak 06.05.2013 - 11:06

Fudbaleri Dinama iz Vranja igrali su nerešeno 2:2 na svom terenu sa ekipom Moravca Oriona iz leskovačkog sela Mrštana.

Ilustracija sa mećeva Dinama Ilustracija sa mećeva Dinama

Time je Dinamo stekao sve uslove da šest kola pre kraja prvenstva bude jedna od glavnih ekipa za napuštanje srpskoligaškog društva.

Dinamo je zbog crvenih kartona igrao bez dvojica najiskusnijih fudablera Nenada Trajkovića Vučka i Igora Stojkovića Krespa. Oni su kartone i isključenja zaradili na prošlonerdeljnom gostovanju u Trsteniku.

Gubitak boda na svom terenu za Vranjance znači kao gubitak sva tri, pa će svoju šansu da poprave utisak i stanje na tabeli morati da potraže na strani.

Prva prilika je u sredu kada gostuju niškom Sinđeliću, lideru na tabeli, koji ovog proćeća igra u promenljivoj formi, a tradicija susreta u Nišu nije nepovoljna za Dinamo.

Utakmica je bila dramatična, napeta, puna prekreta, slabog suđenja, još slabije igre Dinama i na kraju incidenta koji poručuje da se “šuto i rogato” uvuklo u klub i da mu tu nije mesto da prlja ime koje su generacije sticale.

Pojedinci, koji su sebi dali za pravo da vode i predstavljaju klub nakon utakmice su došli u otvoren sukob sa vlasnikom kluba iz Mrštana, pa su scene bile i više nego ružne.

Ali, to ide na dušu upravi na čelu sa Draganom Popovićem, predsednikom kluba i direktorom UP “Vranje”.

Kod rezultat 2:2, u 89. minutu iskusni Dejan Osmanović Kaleja (40) posle prekida i ubačene lopte postigao je, po mnogim ocenama, regularan gol za Dinamo koji je poništen zbog ofsajd pozicije.

Glavni sudija Savić iz Aleksinca je pokazao na centar, ali je gol poništio nakog signalizacije svog pomočnika.

To je izazvalo negodovanje fudbalera koje je postaknuto ponašanjem pojedinaca pri upravi kluba koji su uleteli u teren, pa je prekid trajao desetak minuta.

Epilog je isključenje Miloša Ž. Tasića zbog prigovora. Ništa se bolje nije ponašala ni klupa Dinama sa stručnim štabom.

Umesto da smire strasti svi oni su svojim postupcima “dodavali ulje na vatru”, pa se to prenelo i na deo najvatrenijih navijača, koji su posle utakmice čekali da izađu sudije iz svlačionice i obračunaju sa njima.

Zahvlajući obezbeđenju i policija nije došlo do incidenata.

Fudbalerima Dinama je pripalo prvo poluvreme, a gostima drugo. Bilo je pregršt uzbuđenja na obe starne, jer je prikazan otvoren fudbal sa početničkim greškama odbrana.

FK DINAMO – FK MORAVAC ORION 2:2

Vranje. Stadion Pamučnog kombinata, Gledalaca: 500, Strelci: 1:0 Stefanović u 12, 2:0 Spasić u 45, 2:1 Nikolić u 75, 2:2 Marko Kostić u 86. minutu, Sudija: Marjan Savić (Aleksinac) 5.

Žuti kartoni: S. Nikolić, Ristić, Osmanović, I. Stojković (Dinamo), Z. Stanković, Mitić (Moravac Orion), Crveni karton: Miloš Ž. Tasić u 90. minutu.

DINAMO: Ristić 8, Spasić 7, A. Stojković 7 (Filipović -), N. Nikolić 5, Miloš J. Tasić 6,5, Makić 7, Stefanović 6,5, S. Nikolić 6 (I. Stojković 6), Savić 5,5, Miloš Ž. Tasić 6, Veličković 6,5 (Osmanović -).

MORAVAC ORION: M. Mitrović 8, Milan Stanković 6, Z. Stanković 7, N. Ilić 6, Milan Kostić 7, S. Ilić 6, (Trajković 7), N. Mitrović 7 (Mitić -), Stefanović 6,5, Nikolić 7, Marko Kostić 7,5 Đokić 6 (Miloš Stanković 6).

Igrač utakmice: Goran Ristić (Dinamo)