Morava ostala na vrhu

Lokalni sport - Ponedeljak 14.10.2013 - 10:28

Vranje - Derbi utakmica 8. kola Pčinjske okružne lige ogirana je u Trnovcu gde je Morava iz Vladičinog Hna kao gost slavila sa 1:0 i tako zadržala prvo mesto na tabeli.

Navijanje u Pčinjskoj ligi Navijanje u Pčinjskoj ligi

- Derbi je odigran  u  Trnovcu,  u  izuzetnoj  atmosferi,  pred  više  od  500  gledalaca  što  je plod izuzetnog interesovanja za ovaj meč i što dokazuje da se ove sezone igra dobar fudbal u ligi.

Gosti  iz Hana  su  se  propisno  ispromašivali, ali  su  ipak uspeli  da  sačuvaju  vođstvo  iz  prvog  poluvremena  i  osvoje  tri  veoma  važna  boda  i  zadržali  su lidersku  poziciju  na  tabeli – kaže za OK Radio Ivica Mladenović, sekretar OFS.

Na ostalim utakmicama nije bilo većeg iznenađenja.

- Posle  prošlonedeljne katastrofe  u  Hanu, ekipa  As-a iz Bujanovca je  ugostila  potpuno  indisponiranu   ekipu  Mladosti  iz  Suvojnice koju je lako  i  ubedljivo  savladala  visokim  rezultatom  7:1.

U Belom Polju, domaći  Čelik  je  dočekao  neporaženu ekipu  Vranjske  Banje  koja  je,  iako  oslabljena,  pružila  žestok  otpor  domaćinu.

U prvom  poluvremenu domaćin  je  bio  terenski  nadmoćniji  pa  je  zasluženo  otišao na  odmor  sa  golom  prednosti. U drugom  poluvremenu  domaći su dominairali I na kraju slavili, rezultatom 3:1.

Na klupi gostujuće ekipe,  iz  nepoznatih  razloga,  nije se  pojavio  trener  Miško  Veljković  pa  je  možda  i  to  jedan  od  razloga  poraza.

U Levosoju  na utakmici  između  Biljače  i  Nebeskih  Anđela  gosti  su  prikazali  čvrstu  i  disciplinovanu  igru  i  lako  uknjižili  nove  bodove, pobedivši sa 3:0 – navodi Mladenović.

U  utakmicama  odigranim  u  nedelju  ekipa  Pčinje  je  lako  preskočila  još  jednu  prepreku  savladavši  mladu  ekipu  Levosoja,  rezultatom 5:1.

U Lopardincu, gosti  iz  Pavlovca su,   pomalo neočekivano,  na  teškom  terenu  izvojevali  veoma vrednu  pobedu  protiv domaćina  Trešnjevke, rezultatom 1:0.

U Alakincu gostovala  je  nezgodna  ekipa  Bese  iz  Bujanovca koja  je čuvala  svoju  mrežu  uspešno  sve  do  90  minuta,  kada  su  domaćini  ipak  uspeli  posle  velike  gužve  da  postignu  pogodak  vredan  tri nova  boda.

Rezultati 8  kola: Levosoje  - Pčinja 1:5, Biljača  -  Nebeski Anđeli 0:3, Trnovac – Morava 0:1, As - Mladost (S) 7:1, Alakince – Besa 1:0, Vihor  -  Mladost (B), nije odigrano, Čelik – Vranjska Banja 3:1, Trešnjevka – Pavlovac 0:1.

Morava      8       8       0       0       34:4  24

Nebeski Anđeli    8       6       2       0       32:7  20

Pčinja         7       6       1       0       23:5  19

Čelik 8       5       2       1       18:7  17

Mladost (B)         7       4       1       2       21:7  13

OFK Alakince      8       3       4       1       16:8  13

Vranjska Banja    8       3       4       1       16:11 13

Ternoci       8       4       1       3       14:10 13