Pobeda Radnika za kraj

Lokalni sport - Nedelja 24.11.2013 - 11:32

Fudbaleri Radnika pobedili su u poslednjem, 15. kolu Prve lige, favotizovanu ekipu Sloge iz Petrovca na Mlavi sa 2:1 i uvećali šanse za opstanak na proleće.

Rdost fudbalera Radnika Rdost fudbalera Radnika

Prvo poluvreme proteklo je u ispitivanju snaga, bilo je ozbiljnijih pretnji pred oba gola nakon prekida.

Najlepši momenat na utakmici viđen je u 40. minutu kada je kapiten Nikola Stojanović šutirao iz slobodnog udarca sa gotovo 40 metara, a golman gostiju Milinović jedva prstima izvadio loptu iz gornjeg ugla gola.

U drugom poluvremenu, Surduličani su nastavili žestoko da napadaju I u 54. minutu preko centarfora Đurđevića došli u vođstvo.  Goti su izjednačili preko jednog od retkog napada u 70. minutu, a strelac je bio Mišić.

Veliko slavlje domaćinu, u 76. minutu, doneo je brzonogi Ristić koji se odlično upošljen od rezerviste Petrovića stuštio ga golu gostiju i rutinski savladao golmana.

Kraj utakmice, preko 1500 gledalaca dočekalo je na nogama i burnim aplauzom pozdravilo svoje ljubimce.

Rezultati poslednjeg 15. kola: Radnik - Sloga (PM) 2:1, Bežanija - Teleoptik 0:0, Timok - Inđija 1:0, Smederevo - Sinđelić 0:2, Dolina - BSK Borča 2:3, Mladost (L) - Metalac (GM) 0:0, Borac - Jedinstvo Putevi 2:0, Sloga (K) - Proleter 3:1.

Mladost (L)    15    10    3    2    24:8     33
Sloga (K)    15    8    2    5    20:15    26
Sloga (PM)    15    8    2    5    22:19    26
Borac    15    7    3    5    12:10    24
Metalac (GM)    14    7    2    5    18:8    23
Proleter    15    5    6    4    25:18    21
Bežanija    15    5    6    4    16:11    21
Jedinstvo Putevi    15    6    3    6    16:20    21