Radnik drži korak

Lokalni sport - Utorak 16.04.2013 - 09:42

Fudbaleri Radnika, teže nego što se očekivalo, došli su do pobede protiv borbenih fudbalera Hajduk Veljka iz Negotina, savladavši ih rezultatom 2:0.

Detalj sa meča Radnika - Vojinović u plavom Detalj sa meča Radnika - Vojinović u plavom

Surduličani su otpor Negotinaca slomili tek u 50. minutu kada je Davidović u svom šesnaestercu sapleo Milana Petrovića, a sudija Milanović pokazao na belu tačku.

Petrović je bio siguran realizator, a u 64. minutu odlično je asistirao Đurđeviću koji je postavio konačan rezultat i overio pobedu Radnika, koji nastavlja trku za prvo mesto i ulazak u Prvu ligu Srbije.

Fudableri Hajduk Veljka prikazali su se u lepom svetlu i par prilika dobili aplauze objektivne surduličke publike.

Posebno, rezervista Mitić kada je uzdrmao prečku i golman Tomić kad je efektno izveo slobodan udarac.

Fudbaleri Radnika iskazali su jalovost u npadau i neefikasnost u situacijama gde je teže promašiti nego dati gol.

Ako su tačne tvrdnje iz žalbe koju su podneli predstavnci FK Žitorađa da je na utakmici sa njima za Radnik nastupio Anđelković sa žutim kartonima onda sledi suspenzija fudbalera, regiostracija utakmice 3:0 u korist Žitorađe i kažnjavanje Radnika oduzimanjem bodova.

Inače, Radnik je na toj utakmici pobedio u gostima, rezultatom 3:2.

FK RADNIK - FK HAJDUK VELJKO 2:0
Surdulica. Stadion Gradski, Gledalaca: 800, Sudija: Nikola Milanović (Aleksnadrovac) 7,5, Strelci: M. Petrović u 50. minutu (iz jedanesterca), Đurđevič u 64. minutu, Žuti kartoni: Đurđević (Radnik), Davidović, Tomić (Hajduk Veljko).

Radnik: Mirdžić -, Ilić 7 (Stojković 7), Stojanović 7,5, Tanasković 7,5, Ivanković 7,5, Ličina 7 (B. Stanković 7), KOvačević 7 (sibinović 7), N. Petrović 7, Đurđević 7,5, M. Petrović 8, Stvarić 7.

Hajduk Veljko: Tomić 7, Davidović 6, Danković 6, Jović 6 (Mitić 6), Milosavljević 6,5, Đorđević 6,5, Slo. Bogdanović 6 (Milošević 6), Milivojević 6, Lazić 6,5, Bogoslovski 6 (Ilić 6), Sla. Bogdanović 6.,

Igrač utakmice: Milan Petrović (Radnik).