Radnik pao na gostovanju

Lokalni sport - Nedelja 20.10.2013 - 10:25

Vranje - Fudbaleri Radnika iz Suurdulice izgubili su u 10. kolu prve lige Srbije, od ekipe Proletera u Novom Sadu sa i ostali na dnu tabele gde ih čeka grčevita borba za opstanak.

Detalj sa ranijih mečeva Detalj sa ranijih mečeva

Odigrali su Surduličani dobro prvo poluvreme, ali sreća je bila na strani domaćina i rezultat je bio 1:0.

Nakon ravnopravne igre, šansi na obe strane, Proleter je stigao u vođstvo nakon što je brzonogi Kavčič prošao po levoj strani, uputio centaršut, loptu preskočio Vujaklija, a na nju naleteo Stančetić i efektno matirao golmana Radnika Mirdžića.

U finišu prvog poluvremena sreća je spasla Novosađane. Ristić je bio u idealnoj prilici, pogodio je stativu, lopta se odbila do centarfora Đurđevića koji šutira u praznu mrežiu, ali je sa gol linije odbija domaći odbrambeni igrač Tanasin.

U drugom poluvremenu potpuna nadmoćnost fudbalera Proletera. Kazna za promašaje Surduličana stigla je brzo, u 47. minutu kada je Ivanić odlično prodro i uposlio Vujakliju koji vara golmana Mirdžića i topovskim uidarcem pogađa mrežu.

Fudbaleri Radnika su stali, igrao je samo jedan tim Proleter. U 52. minutu viđena je najlepša akcija na utakmici, Dupli pas Kavčića i Babića, Ivanić je pretvorio u gol.

Ceo posao na utakmici, fudbaleri Proletera završili su tri minuta kasnije. U 55. minutu, najbolji akter utakmice Stančetić oduzeo je loptu na sredini terena, stuštio se prema golu Radnika i snažnim šutem postigao lep gol.

Do kraja utakmice, fudbaleri Proletra mogli su da nanesu katastrofalan poraz Radniku. Prvo je neometan šutirao Švonja, a sa gol linije loptu je izbacio Krstić, a potom je Vujaklija snažnim udarcem sa 18 metara uzdrmao prečku.

Rezultati 10. kola: Proleter – Radnik 4.0, Teleoptik – Mladost (L) 1:2, Borac – Dolina 1:0, Sloga (K) – Smederevo 1:0, Jedinstvo Putevi – Timok 2.1, Metalac (GM) – Bežanija 3:0, BSK Borča – Inđija 1.1, Sinđelić – Sloga (PM) 2:0.

Mladost (L)    10    8    1    1    19:6    25
Metalac (GM)    10    6    1    3    15:6    19
Sloga (K)    10    6    1    3    16:11    19
Jedinstvo Putevi    10    5    2    3    13:11    17
Borac    10    5    2    3    7:6    17
Sloga (PM)    10    5    1    4    13:14    16
Proleter    10    3    5    2    20:12    14
Sinđelić    10    4    2    4    13:10    14