Više od poraza

Lokalni sport - Subota 30.11.2013 - 11:04

Košarkaši Morave izgubili su u, u 9. kolu Druge košarkaške lige Srbije, od ekipe Železničara iz Inđije sa 76:74 i najavili da će se ove sezone grčevito boriti za opstanak u ligi.

Ilustracija Ilustracija

Preko 500 gledalaca moglo je da vidi na delu dve slabe ekipe koje su u donjem delu tabele.

Gosti iz Inđije važili su za autsajdere u meču sa Moravom, ali su otišli kući pevajući, osvojivši tri zlata vredna boda.

Meč je u prvom poluvremenu protekao u izjednačenoj borbi i završio se nerešenim rezultatom 39:39.

U trećoj četvrtini košarkaši Morave su dodali gas i slavili sa 27:18. Očekivalo se u poslednjoj četvrtini da povećaju koš  razliku i visoko poraze goste iz Inđije, došlo je do neshvatljivog opuštanja i pada u igri.

Ništa nije funkcinisalo i na kraju gosti su uz dosta sreće sa dva koša prednosti burno proslavili pobedu.

U narednom, 10. kolu, košarkaši Morave gostuju u Čačku ekipi Mladosti. Biće to još jedan derbi začelja koji možće u mnogome da odluči dalju sudbinu Hančana u Drugoj ligi.

KK MORAVA - KK ŽELEZNIČAR 74:76
Po četvrtinama: 21:18, 18:21, 27:18, 8:19.

MORAVA: Kostić, Radivojević 15 (1), J. Jovanović 2, Tešanović 15 (1), V. Jovanović 1, Stanisavljevič, Milenković 8 (2), Stevanović, Stojanović 5, Stanković 9 (1), Grujić 16 (1), Marjanović 3 (1).

ŽELEZNIČAR: Ognjenović 12, Bogdanović 12 (2), Radosavljević, Matijašević 5 (1), Zivković 26 (3), Arsenijević, Marin 7 (1), Bakić 2, Bubalo 2, Marković 10 (1).