Vranjanci zimuju na vrhu

Lokalni sport - Ponedeljak 25.11.2013 - 00:42

Fudbaleri Dinama iz Vranja pobedili su u poslednjem kolu polusezone Niške zone, u Bujanovcu ekipu BSK-a sa 2:0 i sa pet bodova prednosti postali jesenji prvaci ispred ekipa Balkanskog iz Dimitrovgrada i Radana iz Lebana.

Ilustracija Ilustracija

Vranjanci su odigrali taktički mudro i stigli do pobede koja ih je još više učvrstila na liderskoj poziciji.

Moglo je sve biti drugačije da su fudbaleri domaćih bili skoncentrisaniji pred golom sigurnog Danića, pre svih kapiten Nikola Milić Kode.

Nekoliko kolosalnih prilika nije iskoristio, najveću u 58. minutu kada je posle neopreznog starta Tasića nad Stojkovićem, veoma autoritativni sudija Stajić iz Leskovca pokazao na belu tačku, a Tasiću posle jednog, pokazao i drugi žuti karton zbog nesportskog ponašanja, i poslao ga u svlačionicu.

Milić je šutirao u suprotnu stranu od one na koju je krenuo golman Danić, ali i pored gola. Vranjanci su u vođstvo došli u 44. minutu kada je  Zvonimir Stanković, nakon povratne lopte mladog Marjana Pertrovića, sa oko 20 metara snažnim šutem postigao evro gol.

Igrali su Bujanovačani, u drugom poluvremenu, simultanku pred golom Dinama, čiji su se fudbleri bunkerom branili da očuvaju vođstvo.

Najbolji u timu BSK-a bili su šestorica Vranjanaca  koji su olako pušteni iz kluba. Izgarali su bivši mladi igrači Dinama, Krstić. Mitić, Ristić i Stanković kao i iskusni golman Vladan Vidosavljević i Ivan Stojković Figo.

Dinamo je do drugog gola došao u nadoknadi vremena, kada je istekao 90. minut.

Pobedila je iskusnija ekipa koja zna da igra na rezulatat, ali zabrinjava broj kartona koji im je podeljen, ukupno devet.

Rezultati 15. kola: BSK Bujanovac - Dinamo 0:2, Balkanski - Zaplanjac 4:1, Lužnica - Rudar Alpos 3:1, Pusta Reka - Topličanin
1:0, Vlasina - Pukovac 5:0, Budućnost - Sloga 2:0, Bukovik - Svrljig 0:3, Napredak - Radan 0:0.

Dinamo    15    12    0    3    31:8     36
Balkanski    15    10    1    4    27:11     6    31
Radan    15    10    1    4    27:15    31
Svrljig    15    9    3    3    24:10 30
Vlasina    15    9    2    4    26:11 29
Sloga    15    9    1    5    22:24    28
Lužnica    15    7    2    6    20:22 23
Rudar Alpos    15    7    1    7    22:24    22