Zlato za Filipea

Lokalni sport - Utorak 27.08.2013 - 02:44

Petar Filipovič Filipo, dvanestogodišnji stonoteniser iz Vranja osvojio je prvo mesto na trećem međunarodnom memeorijalnom turniru "Sabo Ištvan" koji je odžan u Čoki, i okitio se zlatnom medaljom.

Filipović Filipović

- Prvo mesto sam osvojio u konkurenciji mlađih kadeta, u veoma jakoj konkurenciji. U finalu sam pobedio Benke Akosa, rezultatom 3.1 – kaže za OK Radio Filipović.

Inče, Filipović je jedan oz generacije suprtalentovanih stonotenisera koje sa velikim uspehom trenira Branislav Milenković.

Osvojio je mnogo medalja, a jedna od najdražih mu je zlatna kada je postao prvak centralne Srbije u konkurenciji mlaših kadeta u sezoni 2012/2013.

Na turniru u Čoki, trener stonoteniskog kluba Vranje, Branislav Milenković proglašen je za najboljeg trenera.