JSL: Pobede Rada, Pazara i Hajduka

Nacionalni sport - Subota 13.04.2013 - 19:33

U 23. kolu JSL pobede su ostvarile ekipe Partizana, Novog Pazara, Rada i Hajduka iz Kule, a po bod su osvojili Radnički (Ni), Donji Srem, Radnički (Kg) i BSK.

Lider tabele beogradski Partizan savladao je na gostovanju u Ivanjici Javor rezultatom 1:0. Jedini pogodak je delo Saše Ilića iz jedanaesterca u drugom minutu.

Na "Marakani" je u 18h startovao duel Zvezde i Spartaka, 'crveno-beli' na poluvremenu vode sa 2:0, dok subotnji program zatvaraju Vojvodina i Sloboda sat vremena kasnije na "Karađorđu".

Novi Pazar je na svom terenu bio bolji od Jagodine, domaći su poveli u 21. minutu preko Admira Kecapa, Mladen Popović je nekoliko minuta pre kraja prvog poluvremena povisio prednost, a jedini pogodak za goste postigao je Stojanović.

Na Banjici je Rad pobedio OFK Beograd minimalnim rezultatom. Strelac jedinog pogotka bio je Uroš Đurđević u 14. minutu, čime su "građevinari" sačuvali šanse za osvajanje četvrtog mesta na tabeli.

Gosti su od 83. minuta imali igrača manje na terenu, pošto je crveni karton zaradio Aleksandar Čavrić. U poslednjim trenucima utakmice izjednačeno je brojno stanje na terenu pošto je isključen i fudbaler Rada Marko Stanojević.

U Nišu su bodove podelili Radnički i Donji Srem. Gosti su bili u prednosti od 39. minuta, kada je Teofanov matirao golmana "meraklija", ali poravnanje rezultata doneo je Ljubinković u osmom minutu drugog poluvremena.

"Oklopnici" sve dublje tonu, gol Ćuluma u 87. minutu odneo je bodove iz Smedereva u Kulu.