Pobede Partizana i Vojvodine

Nacionalni sport - Nedelja 14.04.2013 - 10:12

Odigrane su četiri utakmice 22. kola Rukometne lige Srbije, pobede su ostvarili Partizan i Vojvodina.

Pobede Partizana i Vojvodine Pobede Partizana i Vojvodine

’Crno-beli’ su na svom ternu teže nego što se očekivalo pobedili PKB sa 28:26, dok su Novosađani nastavili pobedničku seriju i slavili u Zaječaru 26:24.

Pobednika nije bilo na mečevima Kolubara – Crvena zvezda i Crvenka Jafa – Vrbas, na kojima su postignuti identični rezultati – 28:28.

Najefikasniji u Partizanu bili su Radivojević i Ilić sa po šest golova, a Todorović je ubacio sedam za PKB.

Vojvodina nastavlja da niže pobede, Zaječar je pružao otpor u prvih 10-15 minuta, ali to nije bilo dovoljno da se ugrozi dobra igra Vojvodine. U pobedničkoj ekipi se istakao golman Abauić sa 13 odbrana, a Jošić i Stojanović su postigli po šest golova.

Kod domaćih je Petković postigao deset pogodaka.

Crvena zvezda je nakon pobede u prošlom kolu protiv Jugovića odigrala nerešeno sa Kolubarom u Lazarevcu. Kolubara je imala pet golova prednosti na poluvremenu, ali su ’crveno-beli' ipak uspeli da stignu do boda.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Čavaljuga sa devet golova, koliko je postigao i Brajović za goste.