Stjepi evropsko zlato

Nacionalni sport - Subota 14.12.2013 - 21:41

Velimir Stjepanović osvojio je zlatnu medalju na 200 metara delfin stilom na Evropskom prvenstvu u malim bazenima.

Stjepa Stjepa

Naš plivač je bio najbrži sa vremenom 1:51,27, a pored njega na postolju su se našli Poljak Pavel Korženovski (1:51,36) sa srebrom i Rus Nikolaj Skvortsov (1:51,62) koji je osvojio bronzano odličje.

To je druga medalja za Stjepanovića u danskom Herningu, pošto je u četvrtak osvojio bronzu u trci na 400 metara slobodnim stilom.

Velja će plivati 20. i 21. decembra u Glazgovu za selekciju Evrope protiv SAD u tradicionalnom takmičenju "Duel u bazenu" i to na poziv Plivačke federacije Velike Britanije.