Tipsarević presahnuo u pustinji Dubaija

Nacionalni sport - Utorak 26.02.2013 - 14:57

U prvom kolu poraz od Nikolaja Davidenka - 0:6, 5:7

Kraj za Janka Tipsarevića već na prvom koraku na ATP turniru u Dubaiju. Deveti teniser sveta je na startu takmičenja poražen od iskusnog ruskog veterana Nikolaja Davidenka sa 0:6, 5:7.

Tipsareviću je to bio drugi uzastopni poraz, pošto je i u Monpeljeu stao već na prvom koraku.

Protiv Davidenka je bio očajan, iako rezultat ne oslikava baš najbolje borbu na terenu obzirom da je prvi set trajao čak 50 minuta. Imao je Tipsarević šansi i u nastavku, vodio je sa 4:1, ali je potom potpuno stao i dozvolio Davidenku da se vrati u život.

Da sumiramo, posle dve uzastopne pobede na mečevima u pet setova na Australijan Openu, nastavak serije od sada već osam izgubljenih setova u nizu.

Nimalo ohrabrujuće pred Masters u Indijan Velsu.