Junajted i Siti "beže" rivalima

Sport - Četvrtak 29.11.2012 - 10:27

U vanrednom 14. kolu Premijer lige Mančester Junajted i Siti ostvarili su pobede, Čelsi i Arsenal su osvojili po bod, dok je Liverpul poražen.

ilustracija ilustracija

Junajted je minimalnim rezultatom savladao Vest Hem i zadržao prvo mesto, ali je Siti golovima u finišu dobio Vigan 2:0 i nastavio da prati gradskog rivala.

Totenhem je u derbiju kola sa 2:1 savladao Liverul, Arsenal je igrao 1:1 kod Evertona, dok je Čelsi odigrao bez golova lokalni derbi sa Fulamom.

Najubedljiviji je bio Svonsi koji je sa 3:1 zaustavio nalet Vest Bromvič Albiona, dok je Stouk Siti posle preokreta slavio protiv Njukasla sa 2:1.

Lider Junajted meč sa Vest Hemom rešio je već u prvom napadu. Lopta je dugo cirkulisala po terenu Old Traforda, da bi lopta stigla do Robina van Persija koji je na ivici kaznenog prostora sjajnom fintom prevario jednog čuvara, a onda uz pomoć drugog defanzivca "čekićara" loptu poslao preko Jaskalainen za 1:0.

U derbiju kola briljirao je Geret Bejl. Sjajni Velšanin je u prvih 15 minuta meča protiv Liverpula doneo Totenhemu 2:0. Prvo je asistirao Aronu Lenonu, a onda sam savladao Pepea Rejnu. Gosti su 20-ak minuta pre kraja uspeli da smanje zaostatak, a ponovo je u glavnoj ulozi bio Bejl koji je postigao i autogol. Na kraju su Spursi ipak slavili i stigli do petog mesta, ostativši Liverpul na 11. sa čak 17 bodova zaostatka za Junajtedom.

ilustracija

Everton i Arsenal nisu uspeli da prekinu loše serije, podelili su dobove. "Tobdžije" su sjajno krenule na "Gudisonu", i već u prvom minutu povele preko povratnika na teren Tia Volkota. Međutim, Marunan Felaini je ponovo bio heroj "karamela" pošto je u 27. minutu izjednačio. U nastavku meča Everton je možda bio oštećen za penal, ali je na kraju ostalo nerešeno, pa su oba tima sve dalje od lidera.

Mančester Siti je u finišu meča slomio otpor domaćeg Vigana i slavio sa 2:0. Da Siti zadrži korak za Junajtedom i udalji se ostalim rivalim pobrinuli su se Mario Baloteli i Džejms Milner pogocima 20-ak minuta pre kraja. Italijan je postigao prvi gol u sezoni. Čelsi je i u drugom meču pod vođstvom Rafe Benitesa osvojio samo bod, a ponovo je igrao 0:0. Ovaj put je bodove pobedio sa lokalnim rivalom Fulamom.

Miču i Ratlidž su golovima u prvom poluvremenu doneli Svonsiju drugu pobedu u poslednja tri kola, te okončali sjajan niz VBA od četiri uzastopne pobede. Njukasl je poveo u Stouku u 47. minutu golom Papisa Dembe Sisea, ali je domaći tim uspeo da u poslednjih deset minuta preko Veitersa i Džeroma preokrene na 2:1. To je bila treća pobeda Stouka u poslednja tri kola, a četvrti uzastopni poraz sve lošijeg Njukasla.