Delpo se provukao, ispao Verdasko

Svetski sport - Utorak 16.04.2013 - 20:14

Huan Martin del Potro bio je veoma blizu poraza, ali uspeo je da pobedi Aleksandra Dolgopolova sa 1:6, 6:4, 6:3 u drugom kolu turnira u Monte Karlu.

Huan Martin del Potro Huan Martin del Potro

Ukrajinac je imao set i brejk prednosti, u drugom setu je vodio 4:3 i servirao, ali je onda Del Potro napravio ribrejk. Pri rezultatu 4:4 Dolgopolov je imao tri brejk šanse, ali Argentinac se provukao, potom je osvojio set i došao do pobede u trećem setu za ukupno 121 minut igre.

Delpo je tako četvrti put u isto toliko okršaja, a u trećoj rundi čeka ga pobednik meča između Miloša Raonića i Jarka Nieminena.

Kevin Anderson je savladao Jeržija Janoviča sa 7:5, 7:6 u meču prvog kola i u drugom će se sastati sa Marinom Čilićem.

Marinko Matošević iznenadio je Fernanda Verdaska 7:5, 6:3 i sada ga čeka duel sa Rafaelom Nadalom. Conga je u dva seta izašao na kraj sa Davidenkom i sledi mu meč sa boljim iz duela Melcer – Almagro.

Per je uzeo set Gaskeu, a Rišar će u trećoj rundi igrati sa boljim iz meča Anderson – Čilić. Montanjes je u tri set izbacio Monfisa i sada igra sa Vavrinkom, koji je pobedio Istomina.