Liga 1: Evrogol Grenijera za drugo mesto Liona

Svetski sport - Subota 20.04.2013 - 09:35

Zahvaljujući sjajnom golu Grenijea Lion je kao gost savladao aktuelnog francuskog prvaka Monpelje rezultatom 2:1 u premijernoj utakmici 33. kola Lige 1. Ovom pobedom četa sa "Žerlana" makar na jedan dan pretekla je Marsej na drugom mestu tabele, dok je neprikosnoveni Pari Sen Žermen i dalje ubedljivo na prvoj poziciji.

Ovim porazom Monpelje je prekinuo niz od 13 utakmica bez poraza na svom terenu u šampionatu, poslednji put pred domaćim navijačima izgubili su 16. oktobra prošle godine od Evijana (2:3). U tom odličnom nizu Monpelje je ostvario 10 pobeda, uz tri nerešena rezultata.

Lion je na ovoj utakmici poveo u 29. minutu golom Lisandra Lopeza, a do poluvremena izjednačio je Belhanda. Ipak, Grenije je topovskim udarcem sa preko 20 metara u drugom minutu zaustavnog vremena šokirao sve prisutne na stadionu u Monpeljeu.